Як розм'якшити каучук. Як повернути еластичність старої гумі.

Натуральний каучук є технічним продуктом, з якого виготовляються різні еластичні матеріали. Але іноді від часу або низьких температур вони стають жорсткими. Є деякі способи, за допомогою яких можна розм'якшити вироби з каучук а.
Інструкція
1
З каучук а виготовляють шини, взуття, амортизатори, ремені, прогумовані тканини і багато різних деталей для автомобільної та побутової техніки. Якщо вони зносилися, спробуйте повернути їм еластичність за допомогою гасу. Це перевірений і найбільш часто вживаний спосіб. Налийте трохи гасу в емальований посуд, покладіть туди гумову деталь і нехай вона полежить так 2-3 години. Після цього ретельно промийте її миючими засобами і протріть насухо. Після цього гума стане м'якою і еластичною.
2
Можете також використовувати нашатирний спирт. Розбавте його щодо один до одного водою і занурте в розчин потрібну гумову деталь на 20-30 хвилин. Після цього промийте в чистій воді, висушіть і можете використовувати.
3
Буває, що розм'якшити каучук потрібно на короткий час, допустимо, щоб натягнути шланг на металеву трубу з рівним діаметром. Для цього просто покладіть кінець шланга в окріп, витримайте пару хвилин і відразу ж натягніть на трубу. Окріп зробить гуму м'якою, і шланг легко надіне на метал.
4
Загрубілі деталі авто для зняття можна розм'якшити гарячим повітрям. Включіть фен на повну потужність і направте струмінь на деталь. Через 4-5 хвилин спробуйте повернути деталь і стягнути їх.
5
Спробуйте проварити стару гуму в солоному розчині. Візьміть літр води, додайте дві столові ложки солі і прокип'ятіть в цьому розчині виріб протягом 10 хвилин.
6
Також гумові деталі змащують силіконом. Він на деякий час відновлює їх еластичність. Нанесіть силікон на деталь, дайте трохи полежати, а потім вже використовуйте. Таким же способом обробіть деталь касторовою олією. Це короткочасні размягчители каучук а. Тому повторюйте процедуру якомога частіше.
7
Сьогодні для обслуговування оргтехніки випускається спеціальний спрей - размягчитель гуми. Він відновлює м'якість гумових роликів в принтерах і копіювальних апаратах. Купите такий спрей в спеціалізованих магазинах і використовуйте при відновленні гумових деталей.