Як прибрати розтягнутий екран. Як відновити розміри на екрані.

Від налаштування параметрів дозволу екрану залежить не тільки правильне відтворення елементів зображення, а й можливість працювати за комп'ютером, не напружуючи зір. Іноді, звичайно після переустановлення ОС або поновлення системних файлів, дозвіл екрана виявляється встановленим неправильно.
Інструкція
1
Зображення може виявитися розтягнутим з двох причин: по-перше, через неправильну налаштування параметрів екрану; по-друге, за відсутності необхідного драйвера для встановленої в системі відеокарти.
2
Виправити розтягнутість зображення в першому випадку дуже просто. Для операційної системи Windows XP відкрийте «Пуск» - «Панель управління» - «Екран» - «Параметри екрану» і встановіть необхідний дозвіл. Для звичайного монітора нормальний дозвіл екрану складає 1024х768 пікселів. Для монітора з співвідношенням сторін 16: 9, характерного для ноутбуків, необхідний дозвіл 1366х768 пікселів. Натисніть «ОК» - дозвіл екрана буде змінено. Оцініть його - якщо воно стало нормальним, підтвердіть зміни. Якщо ні, спробуйте вибрати інші параметри екрану.
3
В операційній системі Windows 7 для зміни дозволу екрану натисніть на вільній ділянці робочого столу праву кнопку мишки. У контекстному меню виберіть пункт «Дозвіл екрану». Подальша настройка не відрізняється від налаштування для Windows XP.
4
У тому випадку, якщо відсутня драйвер відеокарти, ситуація дещо складніша. Визначити, чи встановлений драйвер, дуже просто - відкрийте будь віконце і спробуйте перетягнути його мишею. За відсутності драйвера вікно буде переміщатися повільно, ривками, з помітними перекручуваннями.
5
Для установки драйвера відкрийте «Пуск» - «Панель управління» - «Система» - «Обладнання» - «Диспетчер пристроїв» - «Відеоадаптери». При невстановленому драйвері ваша відеокарта в списку буде відзначена жовтим знаком питання. Двічі клікніть рядок зі знаком питання мишкою, у вікні натисніть кнопку «Переустановити». Якщо у вас є диск з драйверами, вставте його в дисковод і натисніть «Далі». Програма установки автоматично знайде і встановить потрібні файли. У тому випадку, якщо драйвер знаходиться на жорсткому диску комп'ютера, вкажіть до нього шлях.
6
Основні труднощі виникають при установці драйверів відеокарт на ноутбуках. Щоб дізнатися, який драйвер вам потрібен, скористайтеся програмою Aida64 (Everest). Запустіть її і подивіться точні дані відеокарти. Користуючись цими даними, зайдіть на сайт виробника вашого ноутбука і відшукайте потрібний драйвер.
7
У деяких випадках вирішити проблеми з установкою драйверів на ноутбук з Windows XP може допомогти інсталяційний диск із збіркою Windows XP Zver. У цій збірці присутня велика кількість драйверів, але встановити їх прямо не вийде, так як вони запаковані. Скопіюйте з папки OEMDRV потрібний вам архів - наприклад, DP_Video_ATI_Nvidia_911rc9.7z для відеокарт ATI і Nvidia, розпакуйте його. Після чого знову запустіть процедуру установки драйвера і вкажіть шлях до папки з розпакованими драйверами.
Роздільна здатність екрану - один з найважливіших показників, що визначають комфортність роботи за комп'ютером. Дозвіл вимірюється в кількості точок (пікселів) і визначає як чіткість і якість картинки, так і кількість об'єктів, які можна розмістити на робочому столі операційної системи.

Чим більше дозвіл, тим більша кількість точок по вертикалі і горизонталі доступно системі для побудови зображення, а значить, тим більше буде чіткість і деталізація, і тим менше буде втомлюватися очей, розглядаючи це зображення. З іншого боку, для рідкокристалічних дисплеїв дозвіл, відмінне від оптимального, буде різко погіршувати якість зображення.

  1. Щоб змінити дозвіл екрана в Windows 7, відкрийте меню Пуск, знайдіть Панель управління і відкрийте її.
  2. Серед безлічі значків, що дозволяють налаштовувати різні аспекти функціонування операційної системи та програмного забезпечення, знайдіть значок Екран. Подвійне клацання по ньому відкриє утиліту настройки можливостей монітора і відеокарти.
  3. У лівій частині вікна є пункт, який так і називається - «Налаштування роздільної здатності екрану». Клацніть по ньому, і відкриється вікно «Налаштування екранів». Залежно від конфігурації підключених до комп'ютера моніторів, тут може бути представлена різна інформація. Список, що розкривається «Екран» дозволяє вибрати, для якого з наявних екранів передбачається проводити налаштування. Вибрати екран можна і простим клацанням по зображенню монітора з великої цифрою 1 або 2 на ньому. Наступним списком якраз і є список «Дозвіл», що дозволяє змінити дозвіл екрана. Зверніть увагу, що одна з рядків позначена словом «рекомендується». Це - фізичний дозвіл матриці, і для отримання оптимальної якості зображення краще встановити саме цей дозвіл, навіть якщо монітор і відеокарта дозволяють його збільшити.
  4. Кнопки «Знайти» і «Визначити» допомагають виявити додатковий монітор, що не відображений у списку екранів. Пам'ятайте, що для того, щоб система могла виявити монітор, він повинен бути підключений до комп'ютера або ноутбука, і його харчування повинне бути включене.
  5. Змінивши дозвіл екрана, натисніть «Ок» або «Застосувати». Система дасть можливість оцінити зроблені зміни і при необхідності повернутися до вихідних налаштувань.