Як музичні іграшки впливають на розвиток дитини.

Маленькі діти люблять музику, їм подобаються мелодійні твори. Музика розвиває творчі здібності дитини , сприяє розвитку слуху, пам'яті, уяви малюка. Перше знайомство з чарівним світом музики починається з музичних іграшок. Які співаючі іграшки і в якому віці варто пропонувати дітям, щоб це пішло їм на користь?
Вам знадобиться
 • - брязкальця;
 • - дзвіночки;
 • - дудка;
 • - барабан;
 • - бубон;
 • - маракас;
 • - інтерактивні музичні іграшки;
 • - співаючі іграшки;
 • - металофон;
 • - піаніно;
 • - диски із записом класичної та іншої музики.
Інструкція
1
З самого раннього віку розвивайте слухове сприйняття дитини . Уже в місячному віці надіньте на ручку дитини браслет з дзвіночками. При кожному русі малюка вони будуть дзвеніти, а дитина - слухати звук і намагатися знайти його джерело. Поступово маленький дослідник здогадається, що звук лунає всякий раз, коли він ворушить рукою, що він може гриміти дзвіночками голосніше чи тихіше, швидше або повільніше. І таким чином у дитини з'явиться перше уявлення про причинно-наслідкові зв'язки.
2
У віці 3-4 місяців покажіть малюкові звучну іграшку, наприклад, дудку. Дайте дитині послухати звук, який може видавати інструмент. Подуйте в дудку праворуч від дитини , потім ліворуч, спереду і ззаду. Ви побачите, як малюк буде переводити погляд слідом за джерелом звуку, шукати його. Можна грати з дитиною, використовуючи дзвіночок, маракас, бубон. Дайте йому можливість слухати і сприймати різні звуки. Незабаром ви зрозумієте, які саме музичні іграшки більше припали до душі малюкові.
3
У 5-6 місяців запропонуйте дитині співочу іграшку. Поясніть, що вона починає співати, коли ви натискаєте на кнопку. Підспівуйте іграшці, покажіть малюкові, що іграшка танцює в такт пісні. Так ви з раннього дитинства розбудіть у дитини інтерес до музики і співу, розвинете його уяву. Існують інтерактивні музичні іграшки, які можуть співати і говорити вашим голосом. Співайте разом з іграшками і, ставши старше, малюк буде намагатися підспівувати вам, наслідувати інтонації.
4
Придбайте іграшки, які видають різні звуки при натисненні на кнопки, наслідують звукам тварин, виконують короткі мелодії. Покажіть дитині, як поводитися з подібними іграшками. Дуже скоро ваші діти самі із задоволенням будуть натискати кнопки і витягувати звуки. Малюки люблять мелодійні повторювані пісеньки, так що готуйтеся по багато разів прослуховувати одне і те ж.
5
Ближче до року дитини познайомте його з металофоні. Поясніть, що стукаючи паличками по клавішах, можна витягати різні звуки і навіть складати мелодії. Така розвага розвиває не тільки музичні здібності дитини , але і координацію його рухів. Крім того, металофоні бувають з різнокольоровими клавішами, що дозволяє паралельно вивчати кольору. Грайте разом з дитиною, придумуйте все нові мелодії, виймайте різні за частотою і гучності звуки. Тим самим ви розвинете слух маленького музиканта і відчуття ритму.
6
Дуже важливі для розвитку малюка ударні музичні інструменти. Покажіть, як стукати палицями по барабану, як бити в бубон і в маракас. Коментуйте звук, який виходить у дитини . Декламуйте короткі ритмічні вірші і співайте пісеньки, відбиваючи ритм. Ритмічні вправи дуже добре впливають на мозкову активність дитини . Підберіть невеликий музичний уривок з чітким ритмом (наприклад, уривок вальсу) і, вважаючи на раз-два-три, відбивайте ритм маракаси або брязкальцем разом з малюком. У більш старшому віці придбайте танцювальний музичний килимок для малюка. Це також допоможе дитині навчитися відчувати ритм.
7
Познайомте юного музиканта з духовими інструментами - дудкою, губною гармошкою, свистком. Малюк здивується зрозумівши, що видихаючи повітря, можна видавати різні звуки. Крім того, заняття з духовими інструментами підготують артикуляційний апарат дитини до подальшого мовного розвитку, а також розвивають дихальні здатності для співу в майбутньому.
8
Включайте малюкам записи звуків природи і голосів тварин у супроводі класичної музики. Це розширить уявлення дитини про навколишній світ і уяву. Ставте диски з творами Моцарта. Вчені довели, що твори саме цього композитора стимулюють пам'ять дітей і сприяють сприйняття нової інформації. Існують записи класичної музики в адаптації для найменших. Запропонуйте дитині послухати дитячі пісеньки з мультфільмів.
9
Пам'ятайте, що ніякі іграшки і записи не замінять дитині материнського тепла і голоси. Намагайтеся якомога більше співати малюкові колискових і звичайних пісень, це заспокоює дитини , дає відчуття захищеності. Грайте в музично-мовні ігри-потішки, ігри-сценки. Це розвиває комунікативні навички дітей. Танцюйте з малюком, спочатку тримайте його на руках, а пізніше показуйте руху, і маленький танцюрист буде з радістю вам наслідувати.
Зверніть увагу
Уникайте включати дітям твори Баха, оскільки його музика надмірно похмура і тривожна для дитячого сприйняття.
Корисна порада
Якщо ви граєте на якомусь музичному інструменті, обов'язково давайте невеликі концерти для своєї дитини, можливо, в майбутньому маля також захоче піти вчитися в музичній школі.
Щороку 9 травня в усіх містах Росії відзначають День Перемоги. В Москві в цей день проходять масові урочисті заходи, люди покладають квіти до пам'ятників, до столиці з'їжджаються туристи з дітьми, щоб відвідати історичні місця і привітати ветеранів. Це свято дуже важливе, оскільки з часів Великої Вітчизняної війни проходить все більше часу, і необхідно зберігати і передавати пам'ять про великий подвиг наших предків. Саме тому багато вчителі та батьки відповідально підходять до того, щоб діти в цей день змогли познайомитися з важливими історичними місцями і монументами, присвяченими цього великого свята.
Щороку в Москві проходить урочистий парад Перемоги на Червоній площі, в якому беруть участь військовослужбовці різних видів військ. На саму Червону площу є доступ тільки за спеціальними запрошеннями, а от подивитися на рухому в центр військову техніку може кожен бажаючий. Як правило, колона слід з ранку по Тверській вулиці, де збирається багато людей. Після параду діти зможуть привітати ветеранів, покласти квіти до Могили Невідомого Солдата в Олександрівському саду і взяти участь у святкових гуляньях.В День Перемоги особливо цікаво відвідати Уклінну гору, де розташовується цілий меморіальний комплекс, присвячений Великій Вітчизняній війні. У парку Перемоги представлені різні історичні меморіали і відкрита для перегляду виставка військової техніки. Вкрай пізнавально буде відвідати Центральний музей Великої Вітчизняної війни, який включає велику картинну галерею.Во багатьох музеях Москви також висвітлена тема Великої Вітчизняної війни. З дитиною можна відвідати Державний музей сучасної історії Росії, в якому особливо примітна костюмована екскурсія «Як наші діди воювали», музей оборони, де розповідають про події Московської битви 1941-1942 рр., Центральний музей збройних сил, де 9 травня проходить щорічний захід. Крім того, багато інших культурних установи влаштовують експозиції до Дня Перемоги; в Москві також відкривається багато художественних- і фото-виставок на військову тему.На вулицях столиці можна відвідати безліч меморіалів, присвячених війні і видатним діячам, які беруть участь у подіях 1941-1945 років. У центрі міста розташовані такі архітектурні роботи як: обеліск «На честь 20-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні» на Кутузовському проспекті, меморіал «Героям Великої Вітчизняної війни» на Остоженке. Є також скульптури і бюсти видатних особистостей, які зробили внесок у військові дії: пам'ятник Гастелло, маршалу Жукову, Зої і Олександру Космодемьянскім.Массовие заходи та музичні програми з нагоди Дня Перемоги проходять у всіх великих парках і на центральних площах : на Тверській, Луб'янській, Театральній площі, у парку культури та відпочинку ім. Горького, в парку «Філі», в Сокольниках, в Ізмайловському парку. У багатьох, навіть невеликих скверах є меморіальні дошки і архітектурні роботи на військову тему, до яких школярі та всі бажаючі покладають квіти в це свято. Одне з головних подій Дня Перемоги - вечірній салют над містом, який буде найбільш видовищним, якщо дивитися його з Поклонній гори чи Красній площі.