Як вчити дитину читати.

Діти навчаються новим речам дуже швидко. Чим раніше ви зацікавите своє чадо друкованим словом, тим швидше воно спіткає цей захоплюючий процес. Найголовніше, що потрібно завжди пам'ятати - ніякого насильства і нудьги, інакше охота до читання пропаде відразу і надовго.
Інструкція
1
Тут мова піде про найшвидшу методиці навчання читання. Єдине «але» - вам доведеться для цього багато трудитися. Ця методика ефективна саме тим, що навчання починається із знайомого і конкретного, в переході до абстрактного. Читати слова легше, ніж читати літери. Переходьте до алфавітом, коли дитина вже навчиться читати, так він вже зможе зрозуміти, навіщо потрібні букви.
2
Суть методики полягає в навчанні читання шляхом показу дитині саморобних карток. Спочатку зі словами, потім зі словосполученнями і, нарешті, з предложеніямі.Карточкі робляться з аркуша білого картону або ватману розміром 10 см Х 50 см. Слова пишуться чіткими друкованими літерами червоним товстим фломастером так, щоб навколо слова залишилися поля приблизно 1,5 см - так зручніше тримати картку в руках. Розмір літер на кожній картці повинен бути по можливості однаковим - приблизно 7,5 см. Такі букви буде легко запам'ятати, а червоний колір приверне увагу.
3
Поступово ви будете зменшувати шрифт до звичайного і замініть червоний колір на чорний. Використовуйте один і той же шрифт весь час, діти - консерватори, вони не люблять перемен.Пропісние букви використовуйте тільки в тих випадках, коли потрібно буде вчити імена власні, що починаються з великої літери.
4
У перший день навчання напишіть 5 карток з найвідомішими в будь-якій сім'ї словами: «мама», «тато», «баба», «діда», картку з ім'ям дитини . Виберіть для занять тиху кімнату без яскравих предметів, які могли б відволікати малюка. Дитина повинна бути в хорошому настрої і сповнений сил.
5
Весело посміхаючись, приступайте. Покажіть дитині картку зі словом «МАМА» і промовте це слово вголос. Нехай малюк дивиться на картку не більше 1 секунди. Не просіть його повторювати слово слідом за вами. Проробіть цю ж операцію з рештою 4 картками. Після 5-го слова поцілуйте дитини , всіляко його похваліть. Повторіть процес навчання ще 2 рази протягом дня, але не більше. Перерви між заняттями не повинні бути менше півгодини.
6
У другий день до перших 5 картках додайте ще 5 нових. Спочатку 3 рази покажіть нові слова, потім 3 рази - картки з першого дня занять. Час перегляду таке ж - 1 секунда. Таким чином, у вас вийде 6 занятій.В третій день додайте ще 5 нових карток. Кількість занять зросте до 9, розтягнутих на весь день, але кожне заняття складе всього кілька хвилин.
7
Перші 15 слів, яким ви навчите свого дитини , повинні бути часто зустрічаються у вашій родині, дитина повинна знати, що вони означають. Це можуть бути імена членів родини, клички домашніх тварин, улюблені продукти дитини .
8
Зробіть 25 нових карток зі словами, що позначають частини тіла. Щодня прибирайте з 3 перших наборів по 1 слову і замінюйте їх новими. Перейдіть до 5 наборам слів в день. Через кожні 5 днів прибирайте по 1 слову з кожного набору з 5 карток і замінюйте їх новимі.Такім чином, щодня ви будете демонструвати 5 наборів карток, і дитина буде вивчати 5 нових слів. Це можуть бути предмети вжитку, особисті речі дитини .
9
Потім переходьте до дієслів: «їсть», «спить», «співає». Показуйте їх в действіі.Далее вчимо кольору. Колір шрифту доведеться зменшити. Можна зробити картки, з одного боку яких буде слово, з іншого - відповідний колір. Потім переходимо до словосполученням: «жовтий банан» .Учім антоніми: «маленький» - «великий» і т.д. Потім знову складаємо словосполучення: «порожня чашка» - «повна чашка» .Переход до простих пропозиціях: «тато спить», «мама співає». Потім до складних: «мама їсть банан», «мама їсть жовтий банан».