Як виміряти тиск масла.

Моторне масло призначене для зниження тертя деталей двигуна і зменшення їх зносу. Також воно відводить тепло від підшипників і поршнів ковзання і створює необхідне тиск у вузлах. Для повноцінної роботи механізмів необхідно підтримувати в системі нормальний рівень тиску масла.
Вам знадобиться
  • - прилад для вимірювання тиску масла.
Інструкція
1
Проведіть вимірювання тиску в системі для того, щоб виявити будь-які порушення. Звичайно, деякі думають, що не потрібно витрачати свій час на вимір, так як конструкція машини передбачає для цього особливий датчик. Але він спрацьовує тільки тоді, коли тиск знизиться до критичного (аварійного) рівня, і вже в цей момент вживати запобіжних заходів буде пізно. Також такі датчики не надто точно відображають тиск масла.
2
Використовуйте спеціальний прилад для вимірювання тиску масла, наприклад, це може бути ІДМ-1. Практично всі прилади дуже стійки до дії бензину і масла і мають дуже зручний вимірювальний діапазон. Приєднаєте вимірювач тиску через різьбовий отвір, саме туди вставляється датчик тиску. Як правило, професійні вимірювачі оснащені адаптерами і набором перехідників.
3
Звіртеся з даними тиску, які наведені в технічному описі двигуна, перед тим як зробити вимір за допомогою датчика. Його завмер необхідно проводити обов'язково на холостому ходу. Також не забудьте врахувати те, що на отриманий результат буде впливати сама температура середовища, що визначає плинність масла. Краще якщо ви будите проводити виміри після прогріву двигуна до нормального робочого стану.
4
Видаліть датчик тиску масла з вимкненого двигуна. Потім прикріпіть до масляній системі і шлангу індикатора адаптер. Далі запустіть двигун і зніміть показники з приладу, при цьому не забудьте змінювати обороти з колінчастого вала. Заглушите двигун і дочекайтеся моменту, коли тиск в системі знизиться до нуля. Скиньте тиск індикатора і відключіть його від двигуна, тільки потім приєднайте датчик тиску.
5
Порівняйте отримані результати з технічними значеннями для того, щоб оцінити стан системи. Також в документах іноді написано, при яких оборотах краще проводити такий вимір. За результатами оцінки можна сміливо робити висновок про працездатність двигуна.
Моторне масло служить для зниження зносу деталей двигуна і зменшення тертя. Воно також створює тиск у вузлах, що підлягають мастилі, відводить тепло від поршнів і підшипників ковзання. Для повноцінної роботи вузлів і механізмів потрібно підтримувати в системі певний рівень тиску масла. Яким чином слід вимірювати цей рівень?
Вам знадобиться
  • - прилад для вимірювання тиску масла.
Інструкція
1
Щоб виявити порушення оптимального тиску в системі, зробіть його вимір. Може виникнути питання: до чого займатися вимірюванням тиску, якщо конструкція автомобіля передбачає для цього спеціальний датчик? Однак датчик спрацьовує тільки в тому випадку, коли тиск знижується до критичного (аварійного) рівня, коли вживати запобіжних заходів вже пізно. До того ж, датчики не завжди точно відображають дійсний стан справ з тиском масла.
2
Використовуйте для вимірювання тиску масла спеціальний прилад, наприклад, ІДМ-1. Більшість приладів є стійкими до дії бензину і масла, вони мають зручний вимірювальний діапазон. Вимірювач тиску приєднаєте через різьбовий отвір, в який вставляється датчик тиску. В універсальному виконанні професійні вимірювачі забезпечуються адаптерами і набором перехідників.
3
Перед безпосереднім проведенням вимірів звіртеся даними тиску, що приводяться в технічному описі двигуна. Вимірювання необхідно проводити на холостому ходу. Враховуйте, що на результат вимірювання буде впливати температура середовища, яка визначає плинність масла.
4
Рекомендується проводити виміри при робочій температурі агрегату. Прогрійте двигун до нормального робочого стану (температура картерной масла повинна перевищувати 60 градусів).
5
Видаліть з вимкненого двигуна датчик тиску масла. Прикріпіть до шлангу індикатора і масляній системі обраний адаптер.
6
Запустіть двигун і зніміть з приладу показники, міняючи обороти колінчастого валу.
7
Заглушите двигун і почекайте, поки тиск в системі не знизиться до нуля. Скиньте тиск кнопкою скидання індикатора, відключіть індикатор від двигуна і приєднайте датчик тиску масла.
8
Для оцінки стану системи порівняйте отримані результати вимірювань з довідковими значеннями, які можна взяти з технічної документації до даного двигуна. У документації також зазвичай вказується, на яких оборотах слід проводити вимірювання тиску. За результатами оцінки зробіть висновок про працездатність двигуна.