Як продавати недобудований будинок. документи для продажу ділянки з недобудованим будинком.

Об'єкти незавершеного будівництва користуються великим попитом, так як їх вартість істотно нижче зданих в експлуатацію об'єктів. Продаж недобудованого будинку має свої тонкощі і залежить від прав, які є у продавця на землю, а також від того, оформлено дозвіл на будівництво чи ні.
Вам знадобиться
  • - паспорт;
  • - документи на земельну ділянку та наявне будову;
  • - документи на об'єкт незавершеного будівництва;
  • - договір купівлі-продажу;
  • - акт прийому-передачі;
  • - заява в ФУГРЦ;
  • - квитанція за реєстрацію.
Інструкція
1
Якщо ви будуєте будинок на землі, яка знаходиться у власності та на ній є стара будова і об'єкт незавершеного будівництва, на які отримано дозвіл за всіма правилами закону «Про містобудування», то ви зобов'язані підготувати всі документи на ветхий будинок і земельну ділянку. Отримайте виписки з кадастрового паспорта земельної ділянки в ФУЗКК, з кадастрового паспорта будинку в БТІ.
2
Вам потрібно пред'явити в ФУГРЦ всі дозволи, будівельний паспорт, архітекторський проект та ескіз на незавершений будівельний об'єкт, кадастрові виписки та свідоцтво про власності на земельну ділянку і ветхий будинок, заяву і зареєструвати свої права власності на об'єкт незавершеного будівництва.
3
Якщо ви отримали земельну ділянку для будівництва в ході аукціонних торгів, зверніться в місцевий муніципалітет, пред'явіть будівельний паспорт, дозвіл на будівництво, свій загальногромадянський паспорт, заяву на переуступку прав на земельну ділянку. На підставі постанови адміністрації ви зможете зареєструвати угоду в ФУГРЦ.
4
Для реєстрації прав власності на об'єкт незавершеного будівництва на вашого покупця вам буде потрібно договір купівлі-продажу, оформлений у нотаріальній або простій письмовій формі. Обов'язково отримаєте нотаріальний дозвіл від всіх співвласників на земельну ділянку та на стара будова, якщо воно є на ділянці.
5
Також ви повинні пред'явити в ФУГРЦ свідоцтво про право власності на незавершений об'єкт будівництва, технічний паспорт, дозвіл, проект та ескіз. Для отримання технічного паспорта зверніться в БТІ, викличте технічного співробітника. Вам оформлять всі технічні характеристики об'єкта в тому вигляді, в якому він знаходиться на момент продажу.
6
ФУГРЦ оформлять права власності на вашого покупця, після чого він повинен звернутися в районний відділ архітектури та містобудування для зміни даних в дозволі і будівельному паспорті. Ксерокопії документів уявіть в БТІ і місцеву адміністрацію.