Як зробити флейту.

Флейта - один з найдавніших духових інструментів на Землі. За переказами, давним-давно люди помітили як вітер, потрапляючи в порожнистий очерет, витягує з нього гарні звуки. Люди зрізали очерет і стали в нього дути. Ось так і вийшла флейта. Конструкція її проста. Це порожниста трубка з отворами, які регулюють висоту звуку.

Інструкція
1
Багато народів світу мають аналогічні духові інструменти. Тільки називаються вони по-різному і розрізняються невеликими конструктивними доповненнями. Російські флейти традиційно робляться з дерева.
2
Підберіть невеликий прямий дерев'яний брусок без сучків або шматок стовбура довжиною близько 50 см. За допомогою сокири акуратно розділіть його на дві однакові частини з торця. Робити це треба з обережністю, щоб не пошкодити волокна дерева.
3
Візьміть напівкруглу стамеску потрібного діаметру (від 15 до 20 мм), видовбати в двох половинах однакові поздовжні канали. Наждачним шкіркою приберіть з них задирки, відшліфуйте.
4
Склейте дві половини будь-яким клеєм. Після висихання, надайте вашій флейті потрібну форму, обточити її за допомогою ножа, стамески, шкурки. Один кінець флейти загострити. Зробіть невеликий прямокутний отвір на протилежному кінці флейти.
5
Щоб витягти з флейти звук, необхідно направити вдихається потік повітря на гострий кінець трубки і трохи вгору. Для цього зробіть з дерева невелику пробку, яка повинна щільно прилягати до країв трубки, і лише в одному місці, вгорі, мати вузьку щілину. Вставте пробку в широкий кінець флейти таким чином, щоб струмінь повітря розсікалася надвоє прямокутним звуковим отвором. Приготуйтеся до того, що вам доведеться зробити кілька таких пробок, щоб добитися потрібного звучання.
6
За допомогою звичайного свердла і надфіля зробіть у вашій флейті кілька отворів зверху. Їх кількість залежить від вашого бажання, звичайно роблять 5-7 дірочок, щоб було зручно закривати їх пальцями. Діаметр отворів зазвичай вибирається 5-6мм, при необхідності їх можна збільшити надфілем або свердлом більшого діаметра. Все це відбувається при налаштуванні інструменту на ваш смак.
7
Майте на увазі, у вас вийде найпростіша саморобна флейта, яка буде звучати зовсім не так, як звучить професійний інструмент. Але, налаштувавши її під себе і навчившись отримувати звуки, ви зможете пишатися нею як абсолютно індивідуальним музичним виробом. .