Як почати кар'єру фотографа.

Захоплення фотографією в останні роки стало надзвичайно популярним. Нерідко фотолюбитель замислюється про те, щоб перетворити своє хобі в прибуткову справу. Щоб стати професійним фотографом, потрібно як оволодіти деякими теоретичними знаннями, так і отримати великий практичний досвід фотографування.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - карта пам'яті для фотоапарата;
  • - захисний світлофільтр;
  • - штатив.
Інструкція
1
Перше, що доведеться зробити починаючому фотографу, - обзавестися необхідною технікою. До вибору першої фотокамери слід поставитися відповідально, але не варто купувати найдорожчу модель, вважаючи, що чим дорожче фотоапарат - тим краще фотографії. Зверніть увагу на дзеркальні фотоапарати аматорського рівня, наприклад, Nikon D5000, Canon EOS 500D Kit, Sony Alpha SLT-A33. Під час покупки потримайте її в руках, по можливості зробіть кілька знімків при штучному і природному освітленні.
2
Перелік необхідних фотографу апаратури і аксесуарів не обмежується фотокамерою. На початковому етапі освоєння фотомистецтва вам також будуть потрібні: містка карта пам'яті, захисний світлофільтр, який охоронить скло об'єктива від потрапляння пилу і води, зручна сумка для фотоапарата. Що стосується оптики, початківцю фотографу зазвичай достатньо китового об'єктиву, проте надалі вам доведеться купувати змінну оптику. Крім перерахованого вище корисним може виявитися і штатив, особливо якщо ви плануєте зайнятися студійної та портретної зйомкою.
3
Стати хорошим фотографом неможливо без знання теорії, тому перед тим, як приступити до практики, вам доведеться витратити якийсь час на вивчення основ фотографії. Ознайомитися з ними ви зможете як записавшись в фотошколу, так і самостійно, вивчаючи відповідну літературу і уроки в інтернеті. В першу чергу прочитайте про такі базові поняття у фотографії, як витримка, діафрагма, фокус, експозиція, баланс білого. Крім того, вивчіть основи композиції, почитайте про вибір освітлення і ракурсу для зйомки. Чимало корисних відомостей ви можете почерпнути з інструкції до свого фотоапарату.
4
Ознайомившись з теорією фотозйомки, приступайте до практики, адже саме вона зробить з вас справжнього фотографа . Якнайчастіше беріть з собою фотокамеру і, де б ви не знаходилися, шукайте цікавий кадр, вдалий ракурс. Спробуйте себе в різних жанрах фотографії - портретна зйомка, групова, пейзажна, репортажна. Найбільш вдалі на ваш погляд кадри відбирайте для свого портфоліо, яке згодиться вам, коли ви будете шукати замовлення.
5
Напрацювавши деякий досвід, пробуйте фотографувати за гроші. Перших клієнтів знайти не так просто, тому спочатку, можливо, доведеться знімати весілля або репортажі за відгук або символічну суму. Однак якщо ваші фотографії припадуть до смаку першим клієнтам, вони напевно порекомендують вас своїм знайомим. Крім того, ви можете продавати фотографії на фотостоках або пошукати роботу в якості фотокореспондента або асистента фотографа . Працюючи з досвідченішими колегами, ви зможете отримати цінні зауваження і поради.
Зверніть увагу
Нерідко навіть вдалий знімок вимагає додаткової обробки, тому професійний фотограф зобов'язаний уміти працювати в програмах для обробки фотографій, наприклад, Adobe Photoshop, Adobe Lightroom.