Як визначити розмір квартири. в технічному паспорті Як підрахувати площу квартири.

При покупці житла завжди зайво буде інформація про площі квартири . Тим більше що продавці часто перебільшують її розмір. Щоб визначити точні показники, потрібно вміти розрізняти різні поняття площі квартири і знати про приміщення, які входять в ту чи іншу площу.
Вам знадобиться
  • - технічний паспорт на квартиру;
  • - рулетка;
  • - папір;
  • - калькулятор;
  • - олівець.
Інструкція
1
Площа квартири записується в офіційному документі, що видається на неї - тобто в технічному паспорті. Так що, бажаючи дізнатися розмір вашого нинішнього або потенційного житла, загляньте в техпаспорт.
2
Якщо ж ви хочете виміряти площу самостійно, візьміть рулетку, калькулятор і попросіть іншу людину допомогти вам все заміряти. Намалюйте попередньо схему житла, щоб потім у вас була можливість відразу ж поставити в ній його розмір и. Не забудьте виміряти також розмір и підсобних приміщень - кладовки, балкона і лоджії.
3
За рівнем плінтуса виміряйте рулеткою довжину всіх стін в квартирі, намагаючись, щоб рулетка була добре і рівно натягнута. Переведіть результати в метри і запишіть їх у ваш план квартири . Якщо кімната має неправильну форму (ніші, кути, округлення і виступи), розбийте приміщення на окремі фігури і вкажіть в плані їх розмір и.
4
Помножте довжину і ширину кожної кімнати і занесіть результат в свою «відомість». Підсумувавши площа всіх приміщень квартири , ви отримаєте загальний результат. Врахуйте, кожна квартира має три площі - загальну, житлову й безпосередньо площа самої квартири . Житлова площа включає площу житлових кімнат (спальні, дитячої, залу). Площа квартири визначається як сума житлових кімнат і підсобних приміщень (ванни, санвузла, комори, коридору, кухні і т. П.). Загальна площа квартири підраховується як сума площ усіх приміщень, включаючи понижуючі коефіцієнти (для балконів і терас - 0,3; для лоджій - 0,5; для веранд і холодних комор - 1,0).
5
Врахуйте, що загальна площа квартири використовується для державного статистичного спостереження, а показники площі квартири - для офіційного статистичного обліку житлового фонду в РФ, визначення соціальної норми житла, оплати комунальних послуг тощо Визначення площі та інших технічних показників квартири регулюється «Інструкцією про проведення обліку житлового фонду в Російській Федерації».