Як промити кавоварку. Як позбутися тарганів у кавомашині.

Щоб продовжити термін служби і не псувати смак кави, кавоварку потрібно періодично чистити. Адже навіть сама очищена вода рано чи пізно залишить на апараті корочку з солей. А вона, в свою чергу, призведе до руйнування пластику та металу, збільшення витрати електроенергії, погіршення смаку напою та іншим негативним наслідкам.
Вам знадобиться
  • - інструкція до кавомашині;
  • - засоби для декальцинации;
  • - гаряча вода.
Інструкція
1
Спосіб очищення кавомашини, який називають декальцінаціей, залежить від її будови. Так краплинні, фільтраційні і гейзерні кавоварки і кавомашини зі знімним заварювальним блоком чистите за допомогою проточної води і звичайних миючих засобів, крім абразивів.
2
Миття приладу після кожного використання запобіжить появу накипу. Але при її утворенні скористайтеся спеціальними засобами для декальцинации. Вони випускаються у формі таблеток або як рідини.
3
Залийте дані кошти в резервуар і додайте гарячої води, приблизно 60-градусної температури. Витримайте вказане на рідиною для чищення час. Заваріть 2-3 порції напою (без самої кави) і через 5-10 хвилин злийте залишки рідини і промийте кавоварку проточною водою.
4
Якщо в приладі багато накипу, повторіть процес заново з проміжком в 5-10 хвилин. Ретельно прополощіть всю систему машини. Для автоматичних кавових машин без функції автоочистки застосовуйте спеціальний засіб.
5
Помістіть його в резервуар і залийте туди близько літра гарячої води. Пропустіть 2-3 чашки води через гарячий кран. Зваріть 2-3 порції (без кави) і зупиніть машину на 5 хвилин. Дочекайтеся поки засіб для чищення осяде по всій системі. Повторюйте так поки не витратите в резервуарі всю воду. Ретельно промийте резервуар.
6
Для автоматичної кавомашини з функцією автоочистки процедура миття така ж. Після включіть систему автоочистки від накипу і промийте робочий блок теплою водою. Якщо ваша кавоварка має систему самоочищення, активуйте її. По суті, самоочищення - це прогін гарячої води по системі вхолосту перед і після приготування кави, а також при включенні і виключенні машини. Коли функція самоочищення відсутня, проженіть одну порцію води вхолосту без засипки кави.
Корисна порада
Перед чищенням кавоварки уважно прочитайте інструкцію, так як у кожної моделі є свої особливості, а в деякі частини машини доступ води може бути заборонений. Також різні виробники по-різному програмують систему очищення.