Як в'язати у дві нитки на спицях. Як в'язати двома видами ниток візерунок.

В інструкціях з в'язання часто зустрічаються рекомендація «в'язати у дві нитки ». В деяких випадках це необхідно для отримання полотна великої в'язки («нитка в два складання»). В інших - використовуються нитки з двох клубків різного кольору, щоб отримати двокольорову одяг або простий жакардовий візерунок. При роботі зі здвоєним пряжею слід звернути увагу на деякі хитрощі, які спрощують задачу в'язальниці і допомагають виконати виріб бездоганно.
Вам знадобиться
  • - прямі або кругові спиці;
  • - два мотка пасма одного або різних кольорів.
Інструкція
1
Візьміть два клубка пряжі одного кольору, товщини і структури і акуратно вирівняйте кінчики двох ниток. Починайте перемотувати два клубка в один з ниткою в два складання. Намагайтеся намотувати здвоєну пряжу досить туго, не скручується нитки-компаньйони, інакше ви ризикуєте їх переплутати.
2
Огляньте щойно розпакований фабричний моток пряжі. В деяких випадках з його середини (внутрішньої частини) можна витягнути протилежний кінчик нитки. Якщо пряжа з легкістю витягується з обох сторін мотка, то можна обійтися без стомлюючої перемотування двох клубків.
3
В процесі в'язання просто поєднуйте протилежні кінці нитки і поступово витягайте «хвостик» зсередини мотка.
4
Якщо ви в'яжете в дві нитки з одного клубка, намагайтеся не робити помилок в розрахунках петель і рядів. Розпускати пов'язане подібним чином виріб буде набагато складніше, ніж при звичайному в'язанні спицями в одну нитку.
5
Працювати з двома мотками пряжі різних кольорів може знадобитися при виконанні жаккардового візерунка. Щоб почати в'язання, необхідно підібрати підходящу схему майбутнього виїзного малюнка на полотні або намалювати його самостійно на картатому аркуші. Заштрихуйте клітини-петлі відповідними кольорами.
6
Уважно слідкуйте за готовою схемою майбутнього двокольорового візерунка і поперемінно працюйте то однієї, то іншої ниткою. При цьому неробоча пряжа буде простягатися по виворітного стороні полотна.
7
Намагайтеся не стягувати в'язання. Протягання повинні лежати вільно, але і не бовтатися в «вільному польоті». Щоб нитки чи не переплуталися, помістіть їх в поліетиленові пакети або спеціальні пристосування для жаккардового в'язання.
Корисна порада
При в'язанні пряжею в два складання можна використовувати клубки різних (близьких по колірній палітрі або контрастних) тонів. Наприклад, жовтий і помаранчевий, чорний і білий. Так ви можете виконати не тільки щільне і тепле, але й цікаве строкате полотно.