Як зберігати соус.

Соуси надають стравам особливу пікантність. Ви можете приготувати їх самостійно або купити баночку від відомого виробника в супермаркеті - все залежить від ваших кулінарних здібностей і блюда, яке ви плануєте подавати. Однак іноді частина соусу залишається невикористаною. Як же зберегти її без шкоди для смакових якостей?
Інструкція
1
Якщо вам потрібно зберегти готовий соус на дві-три години, поставте його на водяну баню. Не допускайте, щоб рідина закипіла - це погіршить її смак. Соуси на яєчно-масляній основі не нагрівайте вище 60 градусів, інакше вони розшарується.
2
Ви хочете зберегти домашній соус на більш тривалий термін? Охолодіть його при кімнатній температурі, перелийте в чисту скляну банку з щільно прилягає кришкою і поставте в холодильник. Суміші, приготовлені на основі м'ясного, рибного, грибного або овочевого бульйону, зберігаються близько тижня. Молочні і вершкові соуси зберігають свої якості не більше доби.
3
Домашній майонез зберігається 2-3 дні, а той же соус з додаванням гірчиці - до 6 днів. До кінця цього терміну суміш не псується, проте її смакові якості істотно погіршуються. Слідкуйте, щоб в соус, прибраний на зберігання, не потрапили шматочки сторонніх продуктів - від таких добавок він може скиснути.
4
Соуси промислового виготовлення зберігають свої смакові властивості набагато довше - від двох місяців до півроку. Помістіть їх в нижню секцію холодильника. Металеві кришки краще замінити на більш надійні скляні або гумові. Якщо соус упакований в жерстяну банку, перекладіть його в скляний або фарфоровий ємність і щільно закрийте її.
5
Не відкривайте все упаковки, куплені про запас. Закриті банки поставте в комору або буфет і відкорковує тільки після того, як попередня упаковка буде витрачена. Врахуйте, що чим менше консервантів у продукті, тим коротше термін його зберігання. Прибираючи розкриту банку в холодильник, обов'язково прочитайте етикетку - там вказані терміни, протягом яких продукт може бути вжито в їжу.
6
Найкоротший термін життя у натуральній томатної пасти і свіжоприготованого хрону, а промисловий майонез, кетчуп і гірчиця можуть зберігатися дуже довго. До довгожителям відноситься і натуральний соєвий соус - відкрита пляшечка може стояти декілька тижнів за умови, що вона буде щільно закрита.