Як запаяти грубку. Як заварити Радіата ваз 2107 не знімаючи його.

Процес ремонту радіатора грубки, а також радіатора охолодження двигуна можливий за певних умов. Самостійно ви зможете відремонтувати радіатор, якщо він мідний або латунний. Якщо ж радіатор алюмінієвий, то кращим рішенням буде звернутися до фахівців.
Вам знадобиться
  • - паяльник потужністю не менше двохсот ват;
  • - олово;
  • - кислота;
  • - гумові пробки за кількістю отворів радіатора;
  • - щітка з металевим ворсом.
Інструкція
1
Зніміть радіатор грубки. Закрийте всі отвори гумовими заглушками. Будьте уважні при виборі та встановленні заглушок, щоб не було проблем з їх подальшим отриманням. Занурте радіатор отопітеля у ванну з водою і відшукайте візуально місце протікання по бульбашок повітря, що виходить (подібно до того, як відшукується текти в велосипедної камері). Оцініть ступінь пошкоджень радіатора. Якщо течі кілька або одна велика, має сенс задуматися про покупку нового радіатора. Так як надійність відремонтованого буде під великим питанням.
2
Вийміть радіатор з ванни і обітріть його ганчіркою насухо. Крейдою або цвяшком позначте місця, з яких виходить повітря. Будьте уважні: не прикладайте надмірних зусиль, роблячи позначку цвяхом. Провальцуйте місця майбутньої пайки пассатижами, якщо це можливо. Це поліпшить майбутню герметичність і підвищить надійність з'єднання.
3
Зачистіть приготовленої щіткою відмічені місця майбутньої пайки. Також для зачистки поверхонь можна використовувати наждачний папір або дриль із спеціальною насадкою. Будьте обережні при її використанні, щоб не пошкодити дрібні деталі на радіаторі. Обробіть зачищення поверхні кислотою, щоб знежирити їх і поліпшити якість пайки.
4
пропаяв позначені і знежирені місця попередньо прогрітим паяльником. Припою не шкодуйте, але й не перестарайтеся з його кількістю. При надлишку припій може потріскатися і відпасти. Також в альтернативу пайку можна використовувати так звану «холодну зварювання». При її правильному застосуванні можна домогтися гарних результатів.
5
Занурите знову радіатор грубки в ванну для виявлення неякісної пайки. Перед повторної пайкою ретельно просушіть радіатор і знову обробіть його кислотою. Після цього ремонт печі можна вважати закінченим.
Корисна порада
Перед використанням паяльника обов'язково поцікавтеся його потужністю. В даному випадку потужність - важливий чинник для якості пайки.