Як замінити масло в моторі.

Заміна масла є обов'язковою процедурою техобслуговування автомобіля. Від її своєчасності і правильності виконання залежить термін служби двигуна. Міняти масло найкраще в спеціалізованій майстерні, але якщо є гараж з ямою, то можна зробити заміну самостійно.
Вам знадобиться
  • - Промивна рідина;
  • - новий масляний фільтр;
  • - ключ для зливної пробки;
  • - каністра;
  • - воронка.
Інструкція
1
Перед заміною масла прогрійте двигун, для кращого результату бажано трохи поїздити на машині, щоб розігріти моторне масло .
2
Заженіть машину на яму, щоб у вас був доступ до зливної пробці на піддоні двигуна. Заглушите двигун, потім, за допомогою воронки залийте в наливну горловину промивну рідину. Заведіть двигун і дайте йому попрацювати на холостому ходу. Рекомендований час роботи вказано на банці з промивної рідиною. Під час роботи уважно слухайте, як працює двигун. Сторонніх призвуків бути не повинно. Не давайте двигуну працювати довше, ніж рекомендовано виробником промивної рідини і не підвищуйте холості оберти. Після закінчення зазначеного часу, заглушите двигун.
3
Підставте під отвір для зливу масла заздалегідь підготовлену каністру з лійкою. За допомогою відповідного ключа відверніть зливну пробку на піддоні двигуна. Витягуйте пробку швидко, щоб масло чи розпилювати в різні боки. Гаряче масло потече швидко однорідної струменем. Поправте каністру, якщо це необхідно, поставте її на підходящу підставку, переконайтеся, що масло не ллється мимо. Найбільший обсяг масла зіллється протягом 15хвилин. Якщо ви хочете злити максимально можливу кількість масла, тоді залиште стікати залишки масла на 2-3 години. Для найкращого результату відверніть масляний фільтр - накопичене в каналах масло буде витікати з них.
4
Коли залишки масла зіллються з двигуна, закрийте масляну пробку і злегка затягніть її ключем. Приберіть каністру з відпрацюванням, протріть масляна пляма навколо пробки сухою ганчірочкою. Візьміть новий масляний фільтр, наповніть його новим масло м наполовину. Нахиліть його на бік, дивіться всередину через отвір для гвинта, щоб масло дістало до верхнього краю фільтрує. Повільно повертайте його в такому положенні навколо осі, щоб просочити масло м весь фільтруючий елемент. Змастіть ущільнювальне гумове кільце моторним масло м. Після цього, встановіть фільтр на місце і затягніть його рукою.
5
Залийте нове масло через заливну горловину на клапанної кришці двигуна. Користуючись лійкою, як би не було зручно заливати масло - це зменшить імовірність попадання масла на дроти запалювання та інші гумові деталі, на які потрапляння масла небажано.
6
Заведіть двигун, зверніть увагу на лампочку тиску масла. Вона повинна згаснути протягом 10 секунд. Дайте двигуну попрацювати 2-3 хвилини, потім оглянете з'єднання масляного фільтра на предмет течі масла. Якщо є невеликий витік, затягніть фільтр трохи сильніше.