Як викрутити іржавий цвях.

Здавалося б, витягнути цвях з деревини, пластика, паркетної дошки - справа дуже проста. Але ця процедура іноді викликає труднощі навіть у досвідчених будівельників, не кажучи вже про жінок-домогосподарок.
Вам знадобиться
  • - пассатижи;
  • - обценьки;
  • - кошти, що розчиняють іржу;
  • - хімічні розчинники;
  • - плоскогубці.
Інструкція
1
Викручувати іржавий метал практично безглуздо - спробуйте висмикнути. Щоб висмикнути цвях візьміть пасатижі і затисніть ними капелюшок (це в тому випадку, якщо вона стирчить над поверхнею). Обертайте пассатижи разом з цвяхом проти годинникової стрілки і з зусиллям тягніть на себе. Зручніше цю роботу виконувати спеціальним інструментом - обценьками. Його рукоятка сконструйована так, що не потрібно великих зусиль. Обценьки бувають як для великих, так і для маленьких цвяшків. Щоб не залишилися на дошках вм'ятини після роботи цим інструментом, під опору покладіть дерев'яний брусок.
2
Нагрейте цвях (можна використовувати паяльник), він розшириться, а коли охолоне, потягніть за капелюшок - витягнути буде вже набагато легше. Але цей спосіб не підходить, якщо цвях сильно пошкоджений іржею. Видалити її можна за допомогою спеціальних засобів.
3
Скористайтеся спеціальними хімічними розчинниками, які, вступаючи в контакт з оксидів металів, роз'їдають його верхній шар. Розхитати цвях і акуратно за допомогою тонкого шприца введіть рідину вздовж його стовбура, або просто змочіть вату розчинником і накрийте виріб. Зачекайте пару хвилин і спробуйте провернути цвях , залиште на хвилину і знову проверніть.
4
Якщо вхопитися за залишок цвяха не вдається, акуратно виріжте в дереві навколо тіла цвяха канавку і витягніть його за допомогою кусачок. Потім закладіть отвір.
5
Можете вибити цвях із зворотного боку клином, використовуючи цвях більшого розміру. Коли капелюшок виявиться над поверхнею деревини, витягнете цвях плоскогубцями.
6
Якщо жоден з цих способів не допоміг, то залиште його на місці, але постарайтеся вбити ще глибше і закладіть отвір замазкою по дереву.
Зверніть увагу
Гвоздь - це металевий загострений стрижень з капелюшком. Служить для вбивання, кріплення. Виявляється, у них теж є свій родовід. Виготовляли найперші цвяхи з твердих порід деревини, а ще використовували кістки, шипи рослин. А ковані цвяхи з'явилися тільки в бронзовому столітті і стали прообразом сучасних.