Як написати відгук про виставку. Як написати рецензію на виставку.

Для викладу власних вражень про виставці ви можете використовувати ресурси двох жанрів. У рецензії можна зосередитися на оцінці творів мистецтва, які в побачили. Репортаж дає можливість створити враження «живої» картинки в тексті.
Інструкція
1
Напишіть відгук в жанрі рецензії. Він призначений для оцінки творів мистецтва. У вступі розкажіть читачеві про те, де проходить виставка, чому вона присвячена. Коротко уявіть концепцію заходу в тому вигляді, в якому її сформулювали самі куратори - зазвичай вони озвучують таку інформацію в момент відкриття або вивішують в якості анонса на сайті музею чи галереї.
2
Зіставте офіційну концепцію з тим, що ви побачили на виставці своїми очима. Ви можете рухатися від загального до конкретного і спочатку описати те враження, яке отримали від усіх творів в цілому. І лише після цього поміркувати, за рахунок чого таке враження склалося. Або використовуйте метод індукції. Зупиніться детальніше на всіх значущих роботах. Якщо це в даному випадку важливо, розкажіть про творця кожного об'єкта, його творчої еволюції, улюблених прийомах. Дайте оцінку кожному твору, аргументувавши її. А потім зробіть висновок: чи вдалося організаторам втілити заявлену ідею, чи зміг пересічний відвідувач її вловити і відчути. У фіналі тексту стисло сформулюйте ваші враження від виставки.
3
Якщо ви хочете зробити текст більш динамічним, живим, використовуйте форму і прийоми репортажу. Суть вашого оповіді при цьому не зміниться - ви повинні будете провести аналіз всіх тих же аспектів виставки. Але формування вашого враження має відбуватися «на очах» у читача. Для цього вам потрібно описувати все, що відбувається в режимі реального часу і від першої особи. Зрозуміло, не варто загострювати увагу на незначних деталях вашого походу, але при цьому важливо зберегти ілюзію безперервного руху часу. Включіть у текст живі картинки, що ілюструють настрій того вечора. Додайте «підслухані» цікаві репліки відвідувачів. Додайте оцінки кураторів і звичайних глядачів. Це зробить ваші висновки більш зрозумілими і логічними для читачів.
Виставка художника - це не тільки перегляд творів мистецтва, але і продаж картин, збір відгуків відвідувачів та поціновувачів живопису. Відгуки, залишені в книзі, допомагають відкрити нову грань таланту художника, дати оцінку його експозиціям і подивитися по-новому на те, що вже зроблено і що належить зробити, щоб отримати ще більше шанувальників і вийти на світовий рівень слави і популярності.
Інструкція
1
Відгук, або рецензія, на витвір мистецтва повинні складатися з декількох пунктів. У першому пункті дайте загальні характеристики картини, її фактичне опис, докладно вкажіть, що на ній бачите саме ви. Зробіть особливий акцент на моментах, які особливо привертають увагу і залишають незабутнє враження. Наприклад, «На картині зображено бірюзове море, особливо привертає увагу гарний сріблястий пісок, впадає в очі безкрайнє блакитне небо, складається відчуття тиші, яке порушує лише шум прибою і далекі сплески весел».
2
Далі, незайвим буде перебрати всі асоціації, думки, які вам прийшли в голову від побаченого. Наприклад, «Пейзаж картини асоціюється з відпусткою, який так хочеться провести на березі блакитного моря, далеко від суєти і повсякденних турбот, поринути з головою в спокій і тишу».
3
У наступному пункті дайте волю всім почуттям від побаченого. Захоплення від переглянутого твори можете висловлювати в захопленої формі. Наприклад, «чудово», «дивовижно», «клас», «супер», «хочу таку картину бачити щодня, прокидаючись вранці». Дайте таку оцінку, яка найбільш близька вам в розмовному жанрі.
4
Розвійте свою власну ідею. Детально опишіть, що прийшло вам в голову після побаченого. Опишіть, що потрібно додати, яку деталь художник випустив з виду, яке враження справила б картина, якщо в неї внести додаткові пейзажі, змінити колір фарби або оформити полотно в іншому стилі.
5
На закінчення опису дайте загальну характеристику роботам художника і свою характеристику описаної картині. Дайте напрямок для подальшої творчості, вкажіть, який стиль, жанр ви хотіли б бачити в подальшому, які твори плануєте придбати для власного інтер'єру, колекції або в подарунок. Підсумуйте все описане вами. Наприклад, «Сучасний живопис все більше радує животрепетними і насиченими творами. Сучасне творчість подолало постмодернізм і експресивність, повернувши цінителів у світ дійсної реальності, молоді художники розкрили всю грань творчого потенціалу, яка раніше була недоступна і засяяла новими фарбами ».