Як визначити модель процесора.

Ви можете не знати детальну конфігурацію вашого комп'ютера, але є кілька компонентів ПК, інформацією про які ви повинні володіти. Одним з таких компонентів є центральний процесор. Параметри до нього вказуються в системних вимогах до будь-якого софту. Також при виборі інших комплектуючих до комп'ютера ви повинні зіставляти їх з можливостями вашого процесора .
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows;
  • - програма CPUID CPU-Z.
Інструкція
1
Є кілька способів дізнатися модель процесора . Найпростіший з них - це подивитися на упаковці до нього. Але якщо ви купували вже зібраний комп'ютер, то її у вас може не бути. У деяких випадках модель процесора можна переглянути в гарантійному листі, якщо в ньому є опис кожного окремого комплектуючого вашого комп'ютера.
2
Також на деяких марках материнських плат під час завантаження системи вказується модель процесора . Але оскільки цей екран показується всього кілька секунд, можна не встигнути подивитися потрібну інформацію.
3
Серед інших способів дізнатися інформацію про модель процесора можна відзначити використання стандартних засобів операційної системи. Натисніть правою кнопкою мишки по значку «Мій комп'ютер». З'явиться контекстне меню. У цьому меню виберіть «Властивості». Спливе вікно, в якому буде базова інформація про вашу систему. У цьому вікні ви можете переглянути та інформацію про модель процесора .
4
Ще можна скористатися таким способом. Натисніть «Пуск». Виберіть «Усі програми», далі - «Стандартні». У стандартних програмах клацніть по «Командний рядок». У командному рядку введіть dxdiag і натисніть Enter.
5
У розділі «Відомості про систему» відшукайте компонент «Процесор» і подивіться інформацію про його моделі. При необхідності ви можете зберегти дані про вашу систему в текстовій документ. Для цього знизу вікна клікніть по кнопці «Зберегти всі відомості». У вікні введіть назви документа та виберіть місце для збереження файлу. Потім натисніть «Зберегти».
6
Також ви можете скористатися програмою CPUID CPU-Z. Її легко знайти в інтернеті. Важить утиліта всього кілька мегабайт. До того ж вона безкоштовна. Встановіть програмку. Запустіть її. У першому вікні буде докладні дані про ваш процесорі. У рядку Name ви можете ознайомитися з інформацією про його моделі. Знизу під цим рядком ви знайдете інформацію про інші параметри процесора .