Як побудувати ферму.

Живучи в приватному будинку, багато хто замислюється про відкриття своєї ферми. Самое просте і логічне, з чого можна почати - це розведення курей. Свіжі яйця є ідеальним продуктом для здорового сніданку. Тому спочатку поставте на потік виробництво яєць, а вже потім думайте про свиней і коровах. Для цього потрібно побудувати курячу ферму , щоб було, де птицю розводити. Стандартна невелика куряча ферма складається з курятника, загороди для прогулянки курей і годівниці, яка перебуває в загоні. Взимку годівницю можна помістити в курник.
Інструкція
1
Зазвичай курники роблять з дерева. Ще б пак, адже дерево коштує набагато дешевше багатьох інших матеріалів, та й працювати з ним - одне задоволення. Тому можна сміливо майструвати курник з дерева. Але от якщо дошкуляють гризуни типу мишей і щурів, необхідно залити спочатку площадку з бетону розмірами трохи більше габаритів майбутнього курятника. Через цей бетон не зможуть протиснутися гризуни, та й фундаментом бетон буде відмінним. На такий фундамент ви можете вже встановлювати стіни курника, зроблені з оброблених від скалок великої наждачним папером дощок.
2
Дах краще зробити з брусів, поклавши на них шар фанери. Зсередини дах можна утеплити стелею з пінопласту. Зовсім нелишними стануть вентиляційні вікна, які під час сильних морозів вам потрібно буде закривати. Відрегулювати температуру ви зможете по тому, змерзла в поїлки у курей вода. Якщо вона замерзає, поставте додаткове опалення, яким може служити електричний обігрівач. У зимовий час доцільно давати курям відпочинок від шкарпетки яєць шляхом регулювання світлового дня і температури повітря в курнику.
3
Для того, щоб кури не голодували під час вашої відсутності, подбайте про споруду в курнику годівниці. Її можна зробити як з дерева, так і з металу. Їй краще надати форму конуса і постачити кришкою. У міру того, як кури будуть з'їдати корм, зерно буде обсипатися вниз, поповнюючи годівницю.
4
В курнику, побудованому в приватному будинку, не обов'язково робити велику годівницю, особливо якщо ви надовго з будинку не відлучаєтеся або у вас є, кому постежити за курми вашої відсутності. Тут можна обійтися невеликої дерев'яної годівницею у вигляді вузького корита. Можна також скомбінувати дерево з металом, зробивши корпус з дерева, а поглиблення, куди буде насипати корм - з листа жерсті, вигнутою в потрібних місцях.
5
Перед будівництвом курятника розрахуйте, чи вистачить у вас місця для спеціального вольєра, куди ви будете випускати курок погуляти. Огорожу зробіть з металевої сітки, закріпленої на каркасі з міцно вкопаних в землю металевих труб. Висота огорожі повинна бути достатньо високою, щоб через неї не могла перестрибнути доросла курка. Адже це все-таки птиця. Приділіть огородженню вольєра для прогулянки особливу увагу, адже якщо курка потрапить в город, вона може там накоїти чимало справ.
У популярній "пісочниці" Minecraft по ходу геймплея ви зможете приміряти на себе різні ролі. Ви неодмінно будете шахтарем, оскільки станете спускатися під землю заради видобутку корисних ресурсів, і воїном - в боях з ворожими мобами. Побудете ви хоч почасти городником і тваринником, коли вам буде потрібно приручати і розводити представників ігрової фауни і культивувати різні рослини. Для останнього зазвичай створюють ферми.
Вам знадобиться
  • - рівна ділянка землі
  • - насіння пшениці
  • - картопля
  • - морква
  • - факели
  • - паркан
  • - вода
  • - мотика
  • - лава
  • - двері
Інструкція
1
Ферми бувають різних типів. Визначтеся спершу, що/кого саме ви плануєте там вирощувати. Виходячи з цього розраховуйте необхідне для створення ферми кількість ресурсів і відшукуйте підходяще для її облаштування місце. Одними з найбільш затребуваних будуть поля моркви, картоплі або пшениці. Для вирощування останньої роздобудьте насіння, скосивши деяку кількість високої трави. Коренеплоди ж ви зможете дістати лише в селі NPC. Крім самих рослин, вам буде потрібно для улаштування майбутньої ферми рівну ділянку місцевості.
2
На обраному клаптику землі на відстані в пару блоків один від одного виройте канавки і заповніть їх водою. Подібний прийом дозволить вам отримати постійне зволоження грядок, завдяки чому урожай на них буде дозрівати швидше. Безпосередньо біля цих водних ровів розпушіть мотикою землю і засейте її коренеплодами та/або пшеницею. Захистите ділянку дерев'яними блоками, замінивши ними по периметру грунт товщиною в один блок - це допоможе запобігти Спаун багатьох небажаних мобів. Щоб виключити попадання на город можуть його затоптати істот, поставте навколо паркан з кількома дверима, щоб вам було зручніше заходити. Коли знадобиться збирати урожай, робіть це голими руками.
3
Набагато цікавіше буде побудувати мобоферму. Тут можна розводити тварин і отримувати від них потрібні ігрові ресурси (передусім - їду, без якої не вижити). Наприклад, вівці дадуть шерсть (для чого їх навіть умертвляти не знадобиться), корови - м'ясо, грибні "корівки" - тушковані гриби і т.п. Якщо у вас встановлена версія Minecraft нижче Бета 1.8, просто вирушайте на пошуки дружелюбних мобів - вони Спаун на будь покритої травою і добре освітленій поверхні. Обгородіть місце, де знайдете скупчення потрібних вам тварин, і підведіть туди воду (хоча б у вигляді рову). Коли виникне необхідність умертвити мобу, зробіть це вручну або за допомогою лави, падіння з висоти або ж іншими прийнятними способами.
4
Якщо ви граєте в "майнкрафт" версії Бета 1.8 або новіше, вам доведеться спорудити в підходящому місці огорожу (не забудьте наставити там досить факелів, особливо якщо влаштовуєте підземне агропідприємство), а потім відправитися на пошуки потрібного тварини. Виявивши його, приведіть на ферму за допомогою повідця (якщо він у вас є) або заманите туди за допомогою ласощів - пшениці, яблука, моркви (у кожного мобу свої уподобання в цьому плані). Коли набереться хоча б пара істот одного виду, можете розмножувати їх, клацнувши по ним правою кнопкою мишки і нагодувавши насінням, пшеницею, коренеплодами, яблуком або іншою їжею, залежно від конкретного різновиду тварин. Через пару-трійку секунд після того, як вони почнуть цілуватися, з'явиться дитинча.
5
Коли ви прагнете отримати не тільки лут, а й ігровий досвід, створіть ферму ворожих мобів. Для цього згодиться будь-який темний ділянку (до рівня освітлення нижче семи) з непрозорого матеріалу. Його потрібно обгородити стіною в три-чотири блоки, щоб "вихованці» не вибиралися звідти. Умертвіння їх виробляєте вручну - так ви будете відпрацьовувати тактику бою з ворожими істотами, а заодно і досвід ігрової отримаєте. Однак, якщо ви не бажаєте піддавати свою ігрову життя ризику, простіше організувати автоматичний забій мобів. Для цього влаштовується їх падіння з висоти, попадання в воду (де вони незабаром задихнуться), в лаву або в вогонь - залежно від різновиду "вихованців". Для мешканців Нижнього світу (Гаст, ифрита та ін.) Підходить тривалий контакт з кактусом або приміщення всередину твердого куба.
Зверніть увагу
При влаштуванні автоматичної мобоферми ви можете зіткнутися з серйозною трудністю: збір лута після умертвіння вихованців буде утруднений. Оскільки такі ресурси можна буде підбирати всього лише протягом декількох хвилин після забою мобів, вам доведеться для того, щоб не пропустити цей часовий проміжок, часто відриватися від інших ігрових завдань. Подібна проблема легко вирішується, якщо на місці умертвіння встановити воронки для збору лута, під'єднавши їх до скринь, вміст яких і треба буде періодично перевіряти.
Корисна порада
Якщо ферма влаштовується під землею, для її освітлення використовуйте лаву. Вона дозволить запобігти Спаун деяких ворожих мобів і заодно послужить смертельною пасткою для тих з них, що навідаються сюди з інших місць.