Як закласти дірку в гіпсокартоні.

При ремонті сантехнічного вузла або електропроводки вирізається невеликий отвір, яке потім необхідно закрити. Крім цього дірка в гіпсокартоні може з'явитися через протікання води або пожежі.
Вам знадобиться
 • - ніж;
 • - ножівка для гіпсокартону;
 • - шпаклівка;
 • - картон;
 • - фанера;
 • - шурупи;
 • - армована стрічка.
Інструкція
1
Перш ніж закласти дірку в гіпсокартоні , усуньте причину, через яку на ньому з'явилися пошкоджені ділянки. Якщо він промок, то дочекайтеся повного висихання.
2
Ножем або ножівкою для гіпсокартону видаліть всі нещільно прилеглі або звисають частини плити. Якщо необхідно відкрутіть саморізи поруч з пошкодженим ділянкою. При розмірі отвору не більше 5-10 см нанесіть шар шпаклівки в кілька шарів.
3
Для отвори більшого розміру необхідна латочка з гіпсокартону. Рулеткою замірте крайні розміри дірки. Виріжте пошкоджену частину, надаючи отвору трикутну або прямокутну форму.
4
На шматку непотрібного гіпсокартону зробіть латочку потрібної форми, периметр якої на 5 см більше. Ножем відріжте задню частину картону заплатки. Видаліть її та весь гіпс. На лицьовій стороні плити залиште тільки картон.
5
На ушкодженому гіпсокартоні зробіть надріз ножем навколо трикутника або прямокутника. З лицьової частини видаліть тільки картон.
6
За допомогою шпателя нанесіть на краю пошкодженого гіпсокартону та заплатки тонкий шар гіпсової суміші. Прикладіть латочку до дірки і злегка натисніть на неї. Вона повинна бути на одному рівні з пошкодженим місцем. Після висихання нанесіть ще шар гіпсової суміші.
7
Щоб закласти великий отвір в гіпсократона, виріжте трафарет прямокутної форми з картону. Його розмір повинен бути трохи більше площі пошкодження. Приклавши трафарет до отвору, обведіть його контур олівцем.
8
Пилою або ножем виріжте отвір в гіпсокартоні по лінії контуру трафарету.
9
Зробіть з фанери смужки шириною від 3см до 7 см, довжиною на 10 см більше розміру отвору.
10
Смужки накладіть на отвір і прикріпіть на звороті гіпсокартону шурупами.
11
Зробіть латочку з непотрібного гіпсокартону за розміром трафарету. Прикріпіть її шурупами до фанерних смужок. Латочка повинна бути на одному рівні з ремонтованої поверхнею.
12
Навколо отвори накладіть тонкий шар шпаклівки. Армуючу стрічку укладіть по стику заплатки, вдавлюючи в шпаклівку.
13
Нанесіть тонкий шар шпаклівки. Після висихання протріть вологою губкою або зачистите поверхню шкіркою.
Гіпсокартон - дуже зручний і широко поширений при ремонтних роботах матеріал. Але має він і свої мінуси. Зокрема, це його крихкість. На жаль, нерідкі випадки, коли в гіпсокартоні утворюється діра або пошкодження.
Вам знадобиться
 • - шматок дерев'яної рейки або металевого профілю,
 • - шуруповерт,
 • - 4 самореза для металу або дерева відповідно,
 • - латочка з гіпсокартону,
 • - шпаклівка.
Інструкція
1
Підготуйте латочку. З шматка гіпсокартону виріжте латку, яка буде повністю повторювати контури отвору, який необхідно закрити. Вам необхідно домогтися того, щоб латка повністю відповідала отвору. Для цього спочатку виріжте шматок «на око» - близький за формою і розмірами. Прикладіть вашу майбутню латку до сеті на місці отвору і олівцем окресліть контури. Тепер вимірюйте за допомогою інструментів, як і на скільки вам доведеться зменшити початковий шматок. Коли латочка нарешті готова, відкладіть її і приступайте до підготовчих робіт.
2
Візьміть дерев'яну рейку або металевий профіль. Вставте його в отвір таким чином, щоб краї рейки опинилися по різні сторони від діри, т. Е. Рейка перетинає отвір з внутрішнього боку стіни. Тепер прикріпіть рейку або профіль з обох боків за допомогою підходящих ситуації саморізів. Профіль повинен міцно триматися на гіпсокартоні зсередини, перекриваючи отвір.
3
Підійшла черга заплатки. Акуратно вставте її з отвором і прикріпіть саморізами до дерев'яної рейці або металевого профілю. Тепер діра забита і можна займатися вирівнюванням і обробкою. Візьміть стрічку-серпянку або звичайну марлю, складену в декілька шарів, і проклейте місця стиків гіпсокартону, щоб на поверхні не залишалося нерівностей. Це захистить згодом місця навколо заплатки від можливих тріщин.
4
Прийшла черга вирівнювання всього місця ремонтних робіт. Шпаклівкою, звичайним чином, зарівняти всі виступаючі місця і шорсткості. Якщо цього не зробити, то поверх фарби або шпалер виступатимуть сліди, наприклад, то саморізів. Коли шпаклівка висохне, можете приступати до приведення поверхні в потрібний вид. Тепер виконуйте звичайні ремонтні роботи - фарбуйте або клейте шпалери.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=06DlPFuEtcE
Корисна порада
Після забивання отвори в гіпсокартону, в тому випадку, якщо поверхня пофарбована фарбою, не фарбуйте тільки місце ремонту. Дуже важко підібрати відтінок тон в тон, крім того, свіжа фарба буде дуже помітна. перефарбуйте всю поверхню заново.