Як облаштувати пляж.

Не так вже й багато на світі людей, які були б абсолютно байдужі до відпочинку біля води. Не встигне пригріти сонечко, як берега водойм стають тісні від бажаючих скупатися і позасмагати. Але відпочинок повинен бути не тільки приємним, але і безпечним. А це означає, що місце для купання має бути облаштованим.
Вам знадобиться
  • - норми облаштування пляжів;
  • - укладення санепідстанції;
  • - дані водолазного обстеження;
  • - укладення Інспекції по маломірних суднах;
  • - рятувальна служба;
  • - біотуалети;
  • - малі форми.
Інструкція
1
Читайте нормативно-правовою базою. Не кожному місцю для купання може бути наданий статус пляжу . Безпека людей в будь-якому випадку забезпечити необхідне. Норми охорони життя людей на воді в кожному суб'єкті федерації свої, але вони в розрізняються в дрібницях. У кожному разі вам необхідно буде отримати висновок комісії, до якої входять представники Інспекції по маломірних суднах, і зробити це необхідно до початку купального сезону.
2
Оберіть місце. Воно повинно знаходитися не ближче, ніж за 500 м від найближчого стоку. Якщо йдеться про річку, то пляж розташуйте вище за течією. Якщо поблизу знаходиться порт, то зона для купання повинна бути розташована як мінімум на 250 м вище за течією. Якщо доводиться розташовувати пляж нижче за течією, то відстань між ним і кордоном порту повинно бути не менше кілометра. На місці пляжу не повинно бути виходу ґрунтових вод. Виберіть ділянку річки з повільною течією, без вирів і вирів.
3
Визначте кордону пляжу . На суші він повинен бути обгороджений. Влаштуйте стоки для дощових вод. Місце має бути по можливості рівним, з піщаним або гальковим покриттям. Якщо ділянки з відповідним грунтом поблизу немає, грунт краще завезти. Прикиньте приблизно, скільки людина буде одноразово знаходитися на пляжі. Якщо водойма проточний, то на кожного відвідувача має припадати не менше 5 кв. м акваторії і не менше 2 м території берега. Якщо водойма непротічних, для купання передбачте площа вдвічі більше.
4
Огляньте акваторію. Дно повинно поступово знижуватися до глибини 2 м. Уступи і провали вкрай небажані. Відстань від берега до двометрової глибини повинно становити не менше 15 м. Очистіть дно від корчів, скла та іншого сміття. Це необхідно буде робити регулярно. Обмежте місце для купання помаранчевими буйками. Вони повинні розташовуватися не далі, ніж через 25 м від глибини 1,3 м, на відстані приблизно в 20 м один від одного. Для дітей можна зробити спеціальні купальні. Їх можна обмежити штахетником. При бажанні та наявності умов можна зробити вишки або мостки для пірнання. Вони повинні бути з суцільним щільним настилом.
5
Перед початком купального сезону подбайте про те, щоб на вашому пляжі був медпункт. Розташуйте його поряд з рятувальною станцією і відповідним чином обладнайте. Там повинні бути: стіл, стілець, лежанка. Укладіть договір з відділом охорони здоров'я місцевої адміністрації. Позначте медпункт всім звичним знаком - червоним хрестом на білому тлі. Встановіть години роботи відповідно до часу роботи пляжу . Подбайте про те, щоб ділянка була радіофікований і переконайтеся, що він знаходиться в зоні впевненого прийому більшості операторів мобільного зв'язку. Можна встановити і стаціонарний телефон. Телефони екстрених служб напишіть на стенді і повісьте на видному місці.
6
Подбайте про малих формах. Встановіть навіси, лавки, урни. Укладіть договір з комунальними службами на регулярний вивіз сміття. На пляжі не повинні накопичуватися відходи.