Як визначити марку материнської плати.

Материнська плата - це та деталь комп'ютера, на якій будується абсолютно вся система. Саме плата визначає, який процесор, оперативну пам'ять ви зможете встановити, і яким інтерфейсом підключення повинна володіти відеокарта. Якщо ви задумали зробити модернізацію комп'ютера, то вам обов'язково потрібно знати модель материнської плати . Інакше ви можете придбати комплектуючі, які вам не підійдуть.
Вам знадобиться
  • - утиліта CPUID CPU-Z;
  • - програма AIDA64 Extreme Edition.
Інструкція
1
Найлегше дізнатися марку системної плати з керівництва до неї. Як правило, назва моделі вказується на титульній сторінці. Можна також подивитися в гарантійному листі, у разі наявності в ньому докладного опису комплектуючих вашого комп'ютера.
2
Також дуже часто марка системної плати пишеться на першому екрані, який з'являється відразу після включення комп'ютера. Але оскільки цей екран відображається всього кілька секунд, ви можете не встигнути її запам'ятати.
3
Найкраще для визначення марки материнської плати скористатися спеціальним софтом. Одна з найпростіших утиліт, за допомогою якої можна дізнатися цю інформацію, називається CPUID CPU-Z. Скачайте її і встановіть. Запустіть утиліту. Через кілька секунд після завершення сканування комп'ютера ви потрапите в меню програми.
4
Інформація про систему буде розбита на кілька частин. Виберіть розділ під назвою Mainboard. У вікні знайдіть розділ Motherboard. У ньому знайдіть рядок Model. У ній і буде назва марки системної плати . Також у цьому розділі є рядок Manufactures, в якій ви можете подивитися виробника вашої материнської плати .
5
Також ви можете скористатися програмою AIDA64 Extreme Edition. На відміну від CPUID CPU-Z, ця програма показує більш детальну інформацію, що стосується компонентів комп'ютера. Скачайте її і проведіть інсталяцію на комп'ютер. Запустіть програму. Зачекайте кілька секунд, поки вона проведе аналіз вашої системи.
6
Після цього в правому вікні програми виберіть «Системна плата». У наступному вікні також виберіть компонент «Системна плата». Самий верхній розділ вікна називається «Властивості системної плати ». У цьому розділі ви можете подивитися марку материнської плати . Також можна ознайомитися з іншою корисною інформацією про плату.
Якщо користувач ПК не знає марки своєї материнської плати , він не зможе підбирати відповідне обладнання. Приміром, щоб купити відеокарту, потрібно знати, яким інтерфейсом підключення відеокарт оснащена материнська плата. Також неможливо підібрати оперативну пам'ять, якщо не знати, яку частоту пам'яті підтримує материнська плата. Якщо людина знає модель своєї материнської плати , у нього буде менше проблем з вибором комплектуючих.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, материнська плата, додаток BIOS Agent, додаток TuneUpUtilities, доступ в інтернет
Інструкція
1
Дуже часто модель материнської плати висвічується при включенні комп'ютера. Це найперша картинка, яку бачить користувач. У такому випадку можна просто переписати або запам'ятати модель вашої материнської плати .
2
Якщо вас при покупці комп'ютера забезпечили всій технічною документацією, у вас повинна бути книжечка, в якій є повний опис вашої материнської плати . Її модель, характеристики та функціональність. Просто подивіться модель материнської плати в цьому керівництві.
3
Якщо ви не маєте подібного керівництва, потрібно вдатися до наступного способу. Він точно допоможе визначити модель материнської плати на вашому комп'ютері. Знайдіть в інтернеті додаток BIOS Agent і встановіть його. Запустіть програму і натисніть на рядок Get BIOS Info, далі натисніть по рядку Save. Вся інформація про основні компоненти комп'ютера буде збережена в текстовому файлі. Відкрийте цей файл і подивіться назву материнської плати .
4
Якщо ж потрібно не тільки знати марку материнської плати , але й додаткову до неї інформацію, вам потрібна програма, яка детально покаже інформацію про все встановленому обладнанні. Скачайте з мережі інтернет додаток TuneUpUtilities і встановіть його. Запустіть і виберіть вкладку Fix proвlems, потім натисніть на Show system information, після - на рядок system devices. З'явиться детальна інформація про материнську плату. Її виробник, модель і версія сокет.
5
Якщо не хочете встановлювати програми і «ритися» в технічній документації, просто відкрийте кришку системного блоку, попередньо вимкнувши комп'ютер. Інформацію про виробника і моделі материнської плати подивіться безпосередньо на ній. Ця інформація вказується великим шрифтом в лівому нижньому кутку на самій платі.