Як почистити зволожувач повітря. Який зволожувач повітря краще.

З настанням опалювального сезону багато дістають із шаф або купують в магазині зволожувач повітря. В опалюваних приміщеннях зазвичай дуже сухе повітря, який негативно впливає на стан здоров'я. Однак більшість забуває, що даний прилад вимагає ретельного догляду. Його необхідно чистити щотижня.
Вам знадобиться
  • - вода;
  • - ганчірка;
  • - розчин оцту;
  • - розчин хлору.
Інструкція
1
Як почистити зволожувач повітря? Багато хто цього не знають, хоча відповідь проста, як і все геніальне. В період активного використання протирайте пристрій не рідше разу на тиждень і видаляйте вапняні відкладення, які постійно накопичуються на його агрегатах. Для чистки зволожувача повітря краще не використовувати різноманітні миючі засоби, вони можуть негативно позначитися на його роботі, і, крім того, в процесі експлуатації зволожувача частинки кошти будуть поширюватися по приміщенню. Якщо ви використовуєте миючі засоби, у вас та членів вашої родини можуть з'явитися головні болі.
2
Приступаючи до чищення зволожувача, злийте всю рідину з ємності і ретельно промийте її під проточною водою. Тепер необхідно повністю висушити ємність, проте ні в якому разі не робіть цього під прямими сонячними променями.
3
Насадка зволожувача потребує особливої чищенні. Потрібно повністю видалити всю накип, який скупчилася на ній. Для цього можна використовувати абразивні засоби. Останні можуть зіпсувати насадку і привести до поломки зволожувача. Для видалення накипу використовуйте противапняний розчин або слабкий розчин оцту. Застосовуйте м'яку тканину, яка не зашкодить деталі зволожувача. Після цього в ємність для води можна налити нову порцію і починати експлуатацію приладу.
4
Дуже часто в увлажнителях з'являються небажані мікроорганізми. Щоб цього не сталося, необхідно регулярно його дезінфікувати. Зробіть це за допомогою водного розчину хлору. Хлор міститься в більшості відбілювачів, тому ви сміливо можете використовувати свій засіб для відбілювання. Після дезінфекції ретельно кілька разів промийте прилад доти, поки запах хлору не зникне.
5
Зволожувач повітря вимагає регулярного чищення. Частота цієї процедури залежить від того, наскільки жорстку воду ви використовуєте при його експлуатації. Якщо будете регулярно і ретельно чистити свій зволожувач повітря, він прослужить вам вірою і правдою багато років.
Перед тим, як приступити до чищення зволожувача необхідно уважно прочитати інструкцію з його експлуатації. Алгоритм дій може відрізнятися в залежності від марки та моделі приладу.
Вам знадобиться
  • - м'яке миючий засіб;
  • - щітка;
  • - ганчірка;
  • - оцет;
  • - перекис водню
Інструкція
1
Слід знати, що чистку зволожувача повітря необхідно проводити щоденно. Відключіть прилад від електричної мережі і звільніть його резервуар від залишилася рідини. Приготуйте мильний розчин, використовуючи м'яке миючий засіб. Візьміть щітку і очистіть внутрішню поверхню зволожувача від нальоту, що утворився від жорсткої води. Акуратно видаліть слизову плівку. Ретельно промийте ємність проточною водою. Слід пам'ятати, що робити це необхідно вкрай обережно, щоб не залити робочі деталі і двигун апарату. Протріть прилад м'якою сухою ганчіркою. Наповніть резервуар свіжою водою.
2
Раз в 2-3 дня зволожувачу повітря необхідна більш ретельна обробка. Приготуйте розчин для чистки. Для цього візьміть оцет і трохи розбавте його теплою водою. Видаліть залишки рідини з зволожувача. Промийте прилад під проточною водою. Намочіть ганчірку в приготованому розчині і акуратно протріть резервуар - ця процедура дозволить видалити мінеральний наліт. Ще раз ретельно промийте зволожувач під струменем води. Витріть насухо.
3
Один раз в 4-5 днів необхідно робити дезінфекцію прібора.Откройте вікна в приміщенні. Приготуйте очищуючий розчин. Для цього змішайте 1/2 склянки перекису водню з 4 літрами води. Залийте приготований розчин в резервуар приладу. Увімкніть зволожувач. Дочекайтеся появи пара і вимкніть апарат. Через 2-3 хвилини злийте воду. Ретельно промийте резервуар проточною водою. Залийте звичайну воду і включіть прилад на декілька хвилин. Вимкніть прилад і ще раз замініть воду.
4
Регулярно міняйте фільтри зволожувача.
Зверніть увагу
Якщо ваш зволожувач не працював протягом декількох днів і, при цьому, його резервуар залишався заповнений водою, перед використанням приладу необхідно провести його чистку та дезінфекцію.