Як навчити цуценя місця.

Привчати цуценя до команди «місце!» Слід з самих перших днів появи вихованця в будинку, навіть якщо ви не плануєте займатися професійною дресурою. Якщо ви вчасно займетеся вихованням собаки, це дозволить уникнути маси неприємностей у майбутньому.
Вам знадобиться
  • Ласощі для заохочення, нашийник з повідцем або шлейка.
Інструкція
1
Для початку виберіть для цуценя відповідне місце, обладнайте його килимком, підстилкою, дитячим матрацом або кошиком для собак. Покладіть поруч іграшки, поставте миски для їжі та води. Тут собака буде відпочивати і перебувати в той час, коли вона не повинна заважати господарям (наприклад, в процесі збирання або приходу гостей).
2
Навчання команді «місце!» Найкраще проводити, коли щеня ситий або втомився. Простежте за його поведінкою: як тільки він почне шукати, де б відпочити, візьміть його на руки і віднесіть на підстилку. Чітко промовте «місце!» І укладіть цуценя , погладжуючи. Швидше за все, щеня не відразу зрозуміє, що від нього вимагається і буде пориватися втекти. Проявіть м'яку наполегливість, щоразу відносячи цуценя спати на його місце і промовляючи команду. Якщо він слухняно ліг на своє місце, заохотите його ласощами. Робіть це 3-4 рази на день.
3
Коли цуценя трохи підросте і досягне віку 3-5 місяців, уже не потрібно носити його на руках, щоб привчити до місцю. Після того як вихованець прогулявся і поїв, підкличте і відведіть його до килимка, чітко промовивши команду. Коли цуценя вляжеться, похваліть його і нагородите чим-небудь смачним. Якщо він упирається, можна відвести його на підстилку за допомогою повідця, вимовляючи команду більш суворим тоном.
4
Повторюйте ці дії 4-5 разів на день, при цьому роблячи супровід менш наполегливим. Щеня повинен навчитися самостійно йти до свого килимку. Завжди хваліть і заохочуйте його, якщо він виконав команду правильно. Використовуйте команду, коли собака жебракує під час обіду чи заважає прибиранню.
5
Коли цуценя досягне віку 6-8 місяців, його можна привчати його до команди «місце» і у дворі. Для цього собаку виводять гуляти на довгому повідку і дають їй команду «лежати!». Після поруч з нею укладають який-небудь предмет, який буде позначати її місце. Потім господар дає команду «місце!», Відходить на кілька кроків і витримує невелику паузу. Собака повинна знаходитися там, де її залишили, і чекати розпоряджень господаря. Якщо все виконано правильно, господар кличе собаку, хвалить, заохочує ласощами. Після цього знову дає команду «місце!» І вказує рукою в бік покладеного на землю предмета. Повторюйте вправу кілька разів під час прогулянки. Собака повинна без супроводу слідувати до позначеного місцю і лежати там, поки господар не дозволить їй зробити що-небудь ще.
Корисна порада
Наполегливість і повторення - секрет успіху будь дресирування. Стримуйте роздратування, якщо щеня ніяк не хоче вчитися. В крайньому випадку, можна відвести його на місце і прив'язати на деякий час. Під час навчання не використовуйте команду «місце!» В якості покарання, інакше перебування на своїй підстилці стане собаці неприємним.
Виховання маленького цуценя має починатися з того моменту, як тільки він потрапив у ваш будинок. Своєчасне привчання до дисципліни дозволить вам уникнути багатьох проблем з собакою надалі. Для навчання цуценя лежати по команді, інакше званого укладанням, вам знадобляться наполегливість і витримка.
Інструкція
1
Приступайте до відпрацювання команди «Лежати!» Після того, як відпрацювали і закріпили з цуценям інші основні команди: «Місце!», «До мене!», «Фу!», «Не можна!», «Ні! »,« Поруч! »,« Сидіти! ».
2
Спочатку посадіть свого маленького цуценя командою «Сидіти!». Трохи почекайте, потім візьміть припасене ласощі (сир, порізаний на дуже маленькі шматочки, гранули сухого корму, шматочки печива для собак тощо) і піднесіть його до носа вихованця. Скомандувавши «Лежати!», Одночасно опустіть руку з ласощами спочатку вниз до передніх лап цуценя , потім відведіть руку строго вперед. Потягнувшись за ласощами, щеня буде змушений лягти, щоб не впасти, втративши рівновагу. Трохи натисніть лівою рукою вниз йому на холку, якщо він зробив це не до кінця. Як тільки щеня ляже повністю, відразу почастуєте його.
3
Якщо вашому цуценяті вже виповнилося три місяці, надягніть йому повідець і посадіть його поруч із собою. Нахилившись над вихованцем, візьміть його за ліве плече, прямо над ліктьовим суглобом (або за передпліччя біля ліктя), а своєю правою рукою - за праве. Давши команду «Лежати!», Секунду почекайте, потім трохи підніміть його передні лапи над підлогою, злегка потягнувши їх вперед. Втративши рівновагу, щеня ляже, щоб не впасти. Похваліть його спокійним голосом, коли він це зробить до кінця. Зачекайте десять секунд, скажіть «Добре!», Дозвольте йому піднятися і пограйте з ним.
4
Відпрацьовуйте команду по десять разів на день. Ви повинні домогтися того, щоб ваш щеня навчився залишатися в лежачому положенні не менше п'ятнадцяти секунд.
Корисна порада
Навчання команді «Лежати!» Може зажадати від вас любові й терпіння, тому укладка - поза підпорядкування, і деякі собаки показують свій характер, виявляючи впертість при відпрацюванні команди. Не забувайте хвалити свого маленького вихованця при її правильному виконанні.