Як залити сходи.

Бетонні сходи по праву вважаються найбільш довговічними і надійними. Так відбувається тому, що закладена арматура забезпечує міцність покриття, а бетон не руйнується під впливом вологи. Встановлювати такі сходи можна як зовні, так і всередині приміщень, використовуючи для обробки керамічну плитку або декоративний камінь. Так як же правильно залити драбину ?
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки або водостійка фанера;
  • - сталеві прути;
  • - металеві куточки;
  • - цементний розчин;
  • - щебінь.
Інструкція
1
Першим ділом приступите до виготовлення дерев'яної опалубки. Вона повинна бути досить міцною і жорсткою, таким чином ви уникнете витікання цементного розчину і деформації майбутніх сходів. Для цього використовуйте стругані дошки або водостійку фанеру, що надалі спростить оздоблювальні роботи.
2
Запам'ятайте, в опалубці не повинно бути зазорів і великих щілин, через які зможе витекти цементний розчин. Після установки злегка полийте дошки водою, щоб вони уплотнились і розширилися. В зволожені дошки цемент не сильно вбирається і вода залишається в розчині, що забезпечить надалі хороше затвердіння.
3
Перед заливанням цементу в опалубку, встановіть сталеві прути уздовж всіх несучих граней конструкції, міцно зв'яжіть їх між собою (якщо є можливість - зваріть). Даний металевий каркас захистить драбину від тріщин і розломів, а міцність підвищиться в кілька разів.
4
Для того щоб бетонний край сходи надалі не розкришився і не зруйнувався, закрийте їх за допомогою металевих куточків, це слід виконати до початку заливки бетону в опалубку. Приварите до куточків прути зі сталевого дроту, які надалі будуть залиті бетоном (це необхідно для міцного зчеплення куточків з бетоном).
5
Кожну ступінь сходів засипте шаром щебінки (приблизно 7-10 сантиметрів), гарненько розрівняйте і залийте заздалегідь приготованим бетоном. Утрамбуйте цемент таким чином, щоб в його товщі не залишалося виїмок і раковин. Поверхня кожного ступеня вирівняйте за допомогою спеціальної дошки.
6
Через три години після заливки сходи покрийте бетон вологою тканиною і залиште на п'ятнадцять-двадцять днів, щоб він остаточно затвердів і схопився. Так як в теплу пору року волога має властивість швидко випаровуватися, змочуйте дрантя два рази на добу. У прохолодну погоду достатньо це робити один раз в три дні. При цьому час сушки трохи збільшиться. Залишилося лише обробити драбину по вашому розсуду.