Як квасити капусту швидко. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

При квашенні капусти, всі її корисні речовини і вітаміни зберігаються. Взимку це дуже важливо, тому що в цей час року в раціоні їх недостатньо. До того ж, з квашеної капусти можна приготувати дуже багато різноманітних страв-супи, борщі, салати, пироги. Капустою можна фарширувати птицю і подавати її на гарнір.
Вам знадобиться
    • 1 кг капусти;
    • 40 г моркви;
    • 50 г цукру;
    • 25 г солі.
Інструкція
1
Одягніть гумові рукавички, бо при роботі з овочами шкіра рук темніє. Ретельно очистіть капусту від яскраво зелених, пошкоджених і брудних листя. Качан, відрізавши, видаліть. Вимийте качан під струменем проточної води. Всі продукти для закваски капусти повинні бути чистими. Попсутий або зелений капустяний лист може зробити кінцевий продукт гіркуватим на смак.
2
Візьміть гострий ніж і наріжте капусту соломкою (можна скористатися і спеціальним пристосуванням для шинкування капусти). Покладіть нарізану капусту в простору ємність, наприклад, таз.
3
Вимийте і добре очистіть моркву. Ще раз вимийте. Наріжте моркву соломкою або протріть на тертці, краще великої. Покладіть нашатковану моркву в посуд з капустою.
4
Додайте цукор (це прискорить процес бродіння). Посипте сіллю і перемішайте, трохи здавлюючи, поки не виділиться сік. Перемішуйте капусту руками, бо тільки цим способом можна добити потрібного результату.
5
Покладіть підготовлену капусту в емальовану каструлю. Ретельно утрамбуйте і накрийте підгнітний кругом. Зверху поставте гніт (для цієї мети підійде велика банка з водою). Залиште для заквашування, при кімнатній температурі, на п'ять днів.
6
Два рази на день протикайте капусту (в декількох місцях) до дна гладкою дерев'яною паличкою. Це потрібно для того, що б виходив газ, що виділяється під час бродіння.
7
Капуста буде готова, коли перестане з'являтися піна, а розсіл стане прозорим. Колір капусти повинен стати янтарно-жовтим.
8
Перекладіть готову капусту в банки і поставте в холодне місце.
Зверніть увагу
В процесі закваски, поверхня капусти повинна бути покрита соком. В іншому випадку, в капусті зруйнується вітамін С, вона потемніє і стане гірше на смак. Відсутня кількість соку замініть холодною кип'яченою водою.
Корисна порада
До столу квашену капусту добре подавати з цибулею та родзинками, додавши трохи цукру і рослинної олії.