Як нікельованими деталь.

Нікелювання - нанесення на поверхню виробів нікелевого покриття. Нікель добре лягає на сталь і її сплави, на мідь, цинк і алюміній. Гірше - на вироби з марганцю, титану, вольфраму і молібдену. Нікелювання надає деталі красивий зовнішній вигляд, захищає її від корозії і підвищує зносостійкість.
Вам знадобиться
  • - наждачний папір;
  • - склад для знежирення;
  • - сірчана кислота;
  • - підходяща ємність для електролітичної ванни;
  • - хромовий ангідрид;
  • - свинцеві пластини - не менше 2;
  • - автомобільний акумулятор.
Інструкція
1
Підготуйте виріб для нікелювання. Ретельно зачистите його поверхню наждачним папером. Якщо нікелеве покриття наноситься в декоративних цілях, відполіруйте деталь до дзеркального блиску. Для очищення міді і її сплавів застосовуйте суміш дрібної кухонної солі та оцту.
2
Приготуйте один з потягів для знежирення. Перший склад - гашене вапно 35 грам на літр, їдкий калій - 10 грам на літр, рідке скло - 3 грама на літр води. Друга суміш - їдкий натр або калій - 75 грам на літр, рідке скло - 20 грам на літр води. Третій склад суміші - свежегашеной вапно 350 грам на літр води. Незалежно від приготованого складу час знежирення повинно бути не менше 1 години, температура суміші - 90 градусів.
3
Після знежирення промийте деталь теплою водою і приготуйте електролітичну ванну з сірчаною кислотою. Для цього в емальованому чи скляній ємності розведіть хромовий ангідрид в кількості 400 грам на літр і концентровану сірчану кислоту в кількості 4 грами на літр води. Температуру суміші доведіть до 60 градусів. Помістіть в ванну свинцеві пластини навколо оброблюваної деталі і підключіть їх до позитивної клеми акумулятора. Саме виріб підключіть до негативної клеми. Важливо: розмір свинцевих пластин повинен бути в 1,5-2 рази більше нікеліруемой деталі.
4
Приблизний час нікелювання - 1-2 години. Після закінчення процедури виріб ретельно промийте теплою водою і протріть сухою ганчіркою або тканиною. Виконайте додаткову поліровку, якщо в це є необхідність.
5
Якщо з яких-небудь причин виконати нікелювання в електролітичній ванні неможливо, застосуйте інший метод. Виконавши з виробом підготовчі операції по шліфуванню і знежирення шкіри, приготуйте розчин з 10% -розчину хлористого цинку і сірчанокислого нікелю. Готовий розчин повинен мати густо зелений колір. Ємність для нікелювання повинна бути тільки емальованому. Доведіть суміш до кипіння і прокип'ятіть у ньому деталь протягом 1-2 години. Потім промийте виріб крейдяний водою (75 грам крейди на літр води) і протріть насухо.
Нікельовані елементи обробки чудово виглядають в дизайні автомобіля будь-якого кольору, але найбільш ефектно - у чорної машини. Що стосується байкерів, так у даної категорії водіїв вважається моветоном, коли у мотоцикла є поверхні, покриті інакше, ніж дзеркало заднього виду.
Вам знадобиться
  • - пластикова трубка діаметром до 30 мм,
  • - щетина від малярської кисті,
  • - акумулятор на 12 В.
Інструкція
1
Процедура покриття нікелем поверхонь металевих виробів складна в технологічному плані і передбачає наявність гальванічної ванни. Але, як в народі кажуть, голота на вигадки хитра. І наші народні умільці розробили-таки спосіб нікелювання без застосування ванни.
2
Ключова роль подібного процесу відводиться спеціальної щітці, яка виготовляється з діелектричної трубки діаметром 25-30 мм (ідеальним матеріалом вважається оргскло). В один торець вставляється щетина, яка обмотується свинцевою дротом, у внутрішню порожнину заливається електроліт, а другий кінець закривається пробкою з отвором, через яке в подальшому поповнюється вміст високотехнологічної кисті.
3
Потім призначена для покриття деталь очищається від корозії та інших забруднень і обробляється розчином, що містить з розрахунку на один літр води: - 150 г їдкого натру, - 50 г хімічно чистої каустичної соди, - 5 г силікатного клея.После обробки деталь з'єднується дротом з позитивним висновком акумулятора.
4
В порожнину щітки заливається електроліт, приготований з: сірчанокислого нікелю - 70 г, сірчанокислого натрію - 40 г, борної кислоти - 20 г і натрій хлору - 5 г. Усі компоненти почергово розчиняються в одному літрі дистильованої води. До негативної клеми батареї підключається обмотка щітки і починається процес покриття нікелем вироби.
5
Переміщуючи щітку по поверхні виробу, воно покривається шаром нікелю, що випадає з електроліту. Щоб досягти якісної обробки заготовки пензлем, необхідно провести по одному і тому ж місцю приблизно 30-40 раз.По закінченні зазначеного процесу деталь промивається під проточною водою і висушується.