Як відремонтувати електродриль. Як відремонтувати статор електродвигуна.

Самостійний ремонт електродрилі доступний всім, хто хоч трохи знайомий з електротехнікою і має базовий набір інструментів. Так як більшість моделей електроінструменту має подібну конструкцію, процес їх ремонту буде схожим.
Вам знадобиться
  • - набір інструментів;
  • - мультиметр (тестер);
  • - наждачний папір і притиральні паста
Інструкція
1
Розберіть дриль. Для цього зніміть утримувач і ослабте хомут, викручуючи рукоятку проти годинникової стрілки. Потім викрутити кріпильні гвинти по периметру корпусу. Подденьте викруткою половинки корпусу і акуратно розділіть їх.
2
Відтягніть пружину щітки та відпустіть. Щоб зняти якір електродвигуна витягніть щітку на половину довжини або повністю, в залежності від конструкції. При їх установці стежте за збереженням первинного положення щіток. Їх знос можна визначити по тому, чи стосується пружина щеткодержателя. Зношені деталі замініть на нові.
3
Якщо немає можливості дістати нові щітки, виготовте їх самостійно з щіток будь-якого побутового колекторного двигуна. Вихідна щітка повинна задовольняти наступним вимогам: розмір повинен бути не менше необхідного, контактний висновок повинен бути в цілості і достатньої довжини для нового місця установки. Тип щітки краще вибрати вугільно-графітовий, хоча при екстреному ремонті це значення не має.
4
Піднявши статор електродвигуна, витягніть патрон з підшипником і шестірнею редуктора, а після цього інші деталі редуктора разом з якорем і другим підшипником. Поломки редуктора, шестерень і черв'ячної передачі трапляються рідко і пов'язані або з ушкодженнями корпусу електродрилі або його перекосів.
5
Знос підшипників перфоратора визначити на слух під час роботи неможливо. Тому періодично перевіряйте їх разом із щітками електродвигуна. Візуально зношений підшипник визначайте по зазору. Для цього, утримуючи вал підшипника, спробуйте розворушити зовнішню обойму в сторони напрямки вала. Зазор в 2 мм і більше вказує на критичний знос.
6
Оцініть стан якоря електродвигуна. Невелике потемніння поверхні - це нормально. Наявність борозен і вигорянь можуть говорити про що допускаються перевантаженнях при роботі. Якщо якір має нормальний зовнішній вигляд, перевірте обмотки, які можуть мати обрив або коротке замикання. Заміряйте активний опір обмоток на їх висновках. Якщо воно менше 4 Ом на кожній, а при включенні дрилі станина починає грітися, причина несправності - межвитковое замикання. Для усунення цієї несправності перемотайте обмотку.
7
Щоб виявити замикання обмотки якоря, один висновок мультиметра підключіть до пластини, а іншим поступово пройдіть по кожній обмотці, починаючи від одного краю до протилежного по діаметру. Величини нормальних опорів для кожної моделі електродрилі свої. З'ясуйте їх в керівництві по експлуатації або в сервісному центрі. Ненормально великий опір на пластинах якоря означає обрив обмоток.
8
Для шліфування подряпин і борозен на колекторі двигуна затисніть вільний кінець вала в патрон другий дрилі і на середніх оборотах обробіть колектор мелкоабразивной скляній наждачним папером, притискаючи її рівномірно по всій робочій поверхні. Після наждачного паперу проведіть шліфування притирочное пастою. Великі борозни і вигорілі ділянки проточите на токарному верстаті.
Практично в кожному сучасному будинку є електро дриль . Вона може замінити собою ряд інструментів, таких як викрутка, шуруповерт, перфоратор, тому досить часто використовується в побуті під час ремонтів і будівництва. Але як будь-який механізм, дриль може зламатися, що зазвичай обертається цілим рядом проблем у домашнього майстра. Деякі поломки цілком можна усунути самостійно.
Вам знадобиться
  • викрутка хрестова, викрутка плоска, ніж
Інструкція
1
Вийміть з патрона дриля свердло або іншу насадку. Спробуйте визначити причину поломки. При раптовій зупинці що послужила дрилі, не вимикаючи її з розетки і натискаючи на курок, згинайте провід в тому місці, де він входить в ручку дриля. Так ви перевірите, чи не перетерся Чи він. Якщо при цих маніпуляціях дриль раптово починає працювати, то справа в ушкодженому проводі. Якщо дриль не запрацювала, натисніть важіль або кнопку реверсу одночасно з натисненням курка дрилі. Якщо в цей момент дриль починає включатися, то можливо, справа в поломці реверсу. Якщо ця процедура не дала результатів, то продовжуючи натискати на курок дрилі, пробуйте провертати патрон вільною рукою. Якщо дриль включається в цьому випадку, а через вентиляційну решітку в корпусі видно сильне іскріння, то можливо. причиною несправності є зношені щітки електродвигуна. Заміна щіток, курка, реверсу і пошкодженого проводу провадяться після розбирання дрилі.
2
Вимкніть електроживлення дрилі. Викриття саморізи в отворах корпусу дриля. Зніміть з корпуса кришку і піддіньте курок дрилі викруткою. У тому місці, де дроти вставляються в курок, відкрутіть кріплення проводів і вийміть їх з курка. Якщо провід пошкоджений, обріжте його ножем. Потім, очистивши контакти від ізоляції, знову приєднайте їх на місце. Якщо дриль не працювала з причини несправності електропроводи, то ця причина усунена.
3
Перепишіть маркування із реверсу або курка разом з назвою дрилі, якщо при діагностиці вони з'явилися причиною несправності дрилі. Придбайте в магазині необхідні деталі і замініть.
4
Розпочніть заміні щіток, якщо діагностика підтверджує їх несправність. Щітки представляють собою два графітових бруска, які за допомогою пружинок притискаються до ротора двигуна, що знаходиться в задній частині дрилі. При несправності в цьому місці спостерігається іскріння. Знос щіток помітний на око, він виглядає як нещільне прилягання до ротора. За допомогою плоскої викрутки відкрийте кришечки у гнізд, куди вставлені щітки. Відігніть дроти з чашечками контактів, потім дістаньте щітки за пружину. Замініть їх на нові. Нерідко нові щітки включені в ремкомплект, яким укомплектована дриль .
5
Закрийте кришку, встановіть саморізи на місце, закрутіть їх. Увімкніть дриль в мережу.
Зверніть увагу
При всіх маніпуляціях з електроінструментом дотримуйтесь правил техніки безпеки.
Корисна порада
Перед тим як закрити кришку дрилі, пропилесосьте внутрішню її частину. Також при необхідності можна змастити редуктор і очистити патрон, розсунувши його максимально.