Як провести урок праці. стаття навіщо уроки домоводства в школі.

Уроки праці в школі - одні з найбільш живих і цікавих занять для дітей. Адже там можна, нарешті, рухатися, а не сидіти, приклеєним до стільця. Перед учителем стоїть завдання не тільки навчити якомусь рукоділлю, а й використовувати всі можливості колективного праці для розвитку кращих якостей кожного учня.
Вам знадобиться
  • - план уроку, що включає цілі та завдання заняття;
  • - матеріали та інструменти.
Інструкція
1
Складіть план уроку: сформулюйте тему, мету і завдання заняття. Завдання уроку в школі поділяються на освітні, що стосуються безпосередньо предмета заняття, виховні, де формулюють те, як повинно вплинути заняття на розвиток особистих якостей дітей, і розвиваючі, тобто виділяють те, яким чином заняття вплине на пізнавальні здібності дитини. Опишіть в плані, що повинно бути на столі вчителя (матеріали, наочні посібники, і т.д.), і що має лежати на столах у класі.
2
Опишіть в плані крок за кроком хід всього заняття. Увійшовши в клас, не забудьте привітатися і представитися дітям. Оголосіть тему заняття, запитайте, чи є на столах у дітей для уроку. Скажіть кілька слів про те ремеслі, яким будете займатися, про його значення у світовій культурі. Попросіть згадати колишні роботи на уроках праці, які пов'язані з темою заняття.
3
Продемонструйте готовий зразок вироби, який діти будуть робити на уроці, запропонуйте проаналізувати, як і з чого зроблений предмет. Задавайте питання класу, заохочуйте активність і правильні відповіді, ні в якому разі не акцентуйте увагу на неправильних, заохочуйте всіх. Покажіть на схемах і прикладах, як виконується виріб від початку до кінця, використовуючи схеми і записи на дошці.
4
Розпочніть практичної частини уроку, виконуючи всі дії разом з класом. По ходу роботи звертайте увагу дітей на покрокову інструкцію, викладену на схемах і в записах на дошці. Пройдіть по класу, щоб допомогти і підправити роботи учнів. По завершенні виконання пройдіть ще раз, перевірте і дайте усну оцінку роботам.
5
Підведіть підсумки уроку, зверніть увагу дітей на те, чому вони навчилися і як можна в подальшому використовувати ці вміння. Не забудьте похвалити клас. Закінчите заняття прибиранням робочих місць.