Як розібрати алюмінієвий радіатор. ключ для розбирання алюмінієвих батарей.

Алюмінієві і біметалічні радіатори розбираються аналогічно чавунним. Основна різниця полягає в менших розмірах ключа і ніпеля. Однак слід враховувати деякі особливості та нюанси.
Вам знадобиться
  • - набір накидних і торцевих ключів;
  • - радіаторний ключ;
  • - нові прокладки та втулки.
Інструкція
1
В першу чергу від'єднайте алюмінієвий радіатор від системи опалення та злийте воду з нього. Якщо система опалення складається з поліпропіленових або металопластикових труб, для цього необхідно розгвинтити розбірні сполучні муфти. Складніше відключати радіатор від системи опалення з металевих труб. Спробуйте розібрати зганяння на підводі до радіатора. Якщо це не вийде, розріжте зганяння, а при монтажі встановіть новий.
2
Відкрутіть кріплення радіатора, якщо вони є. Зніміть його з гачків. Покладіть радіатор на рівну площину - на підлогу або на стіл. Заздалегідь підкладіть якусь підстилку з тканини або картону, так як з нього може витекти залишилася бруд і вода. Якщо покласти радіатор лицьовою стороною до себе, на радіаторних секціях та ніпелях з правого боку буде права різьба, з лівого боку - ліва. Демонтувавши фільтр, відразу ж прочистите його: майже завжди там скупчується сміття різного роду.
3
Візьміть накидной зовнішної ключ потрібного розміру і відгвинтите нарізні сполучення радіаторних секцій в потрібному напрямку. Для зручності користуйтеся ключем з тріскачкою. Потім приготуйте спеціальний радіаторний ключ. Якщо такий відсутній і дістати його немає можливості, зробіть його самостійно з прутка і зварювального апарату. Ключ повинен мати вушко для ручки з одного боку, а з іншого - плоску викрутку такої ширини, щоб вона з невеликим зазором проходила крізь отвори ніпелів і впиралася в їх внутрішні виступи.
4
Відкрутіть ніпель. Для цього вставте на відповідну глибину радіаторний ключ у відкрите ніпельне отвір. При цьому будьте вкрай обережні і обертайте ключ в напрямку різьби. При помилку у визначенні напрямку різьби і зайвих зусиллях ви зірвете її. Прокладки між секціями при розбиранні відразу ж зачищайте, силіконові прокладки під пробкою видаляйте. При складанні радіатора встановіть нові.
5
Зверніть увагу, що деякі моделі алюмінієвих радіаторів є нерозбірними. Проявивши надзвичайних зусиль, можна розібрати і їх, але зібрати вже навряд чи вдасться.