Як зробити теплицю своїми руками.

В зоні ризикованого землеробства розташована велика частина нашої неосяжної країни. Без спеціальних пристосувань і пристроїв тут не обійтися. В умовах, де теплі дні коштують не більше третини року, виростити хороший урожай можна лише за допомогою теплиці. Досить прикласти деякі зусилля по її спорудженню, і віддача буде обов'язково.
Інструкція
1
Місце, в якому стоятиме теплиця має бути самим «почесним». Воно має бути з усіх боків захищене від вітру, а сонце має цілий день його висвітлювати. Якщо ділянка невелика, то теплицю можна зробити прибудовою до будинку, але в такому випадку стояти вона повинна з південної сторони. Неподалік від теплиці розташуйте компостну яму і госпблок.
2
Основними матеріалами каркаса теплиці є метал, пластик і дерево. Дерев'яні конструкції виготовляти найпростіше, але вони схильні до гниття і тому недовговічні. Проте, на кілька дачних сезонів дерев'яної теплиці вистачить.
3
Покривають каркас теплиці прозорим матеріалом. Це може бути скло або плівка з полівінілхлориду або поліетилену. Плівку краще використовувати армовану, тоді вона прослужить довше. Скляні теплиці більш монументальні, хоч і більш трудомісткі і дороги.
4
Стандартний розмір теплиці - 6 метрів в довжину і 3 * 3м у висоту і ширину. Збирати каркас теплиці потрібно з укріплення стійок із брусів перетином 10 * 10 см. Їх вкопують у землю на 0,5 метра і фіксують. Потім зверху на бруси кріплять верхню раму, на яку ставлять кроквяні дошки. Одержаний короб підсилюють поперечними і поздовжніми дошками і обшивають склом або пластиком. Не забудьте зробити дверний проріз і передбачити можливість провітрювання теплиці з допомогою кватирок.
5
Всередині теплиці роблять 2 дерев'яних короба для грядок. Вони являють собою прямокутний каркас, зроблений за аналогією з самою теплицею. Цей каркас обшивають дошками. Всередину насипається шар біопалива, а потім родючої землі. Зазвичай теплицю роблять витягнутої форми, розташовуючи її зі сходу на захід. Відповідно тепличні грядки будуть розташовуватися з північної та південної сторони, причому, північну грядку (короб) роблять на 15-20 см вище, щоб рослинам на ній теж було достатньо світла.