Як побудувати капюшон.

Оформити горловину верхнього одягу або кофти можна за допомогою такого практичного і красивого елемента як капюшон . Навіть якщо на викрійці вироби він не передбачений, ви можете побудувати капюшон самостійно, знаючи деякі розміри і послідовність дій.
Вам знадобиться
  • - міліметровий папір;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - сантиметрова стрічка;
  • - ластик.
Інструкція
1
Візьміть сантиметрову стрічку і виміряйте такі дані, як довжина горловини вироби Z. Для цього дізнайтеся довжину горловини спинки і полички (можна вимірювати по викрійці, а можна по готовому виробу). Крім того, вам знадобиться знати ВК (висоту капюшон а). Перекиньте стрічку через голову від точки основи шиї зліва до такої ж точки справа. Отримане відстань розділіть на два, це і буде ВК.
2
Візьміть аркуш міліметрового паперу або кальки, олівець, лінійку і приступите до побудови викрійки капюшон а. Спочатку побудуйте прямий кут з вершиною в точці О. Відкладіть по вертикалі величину підйому лінії втачіванія, зазвичай вона становить 2-5 см. Позначте точку буквою К.
3
Від цієї точки ведіть горизонтальну лінію вправо на 0-2 см. Це буде точка К1. Від неї відміряйте відстань Z, з надбавкою двох сантиметрів на витачку (якщо витачка потрібна). Там, де ця лінія перетнеться з горизонтальною лінією О, відзначте точку К2. Наприклад, якщо Z = 21, то К1К2 = 21 + 2 = 23 см.
4
Від точки К вгору відкладіть висоту капюшон а (з надбавкою 1-10 см на вільне облягання) і позначте точку К3. Наприклад, якщо ВК = 33 см, а прибавку ви плануєте середню, то КК3 = 33 + 5 = 38 см.
5
З точки К3 вправо відкладіть ширину капюшон а вгорі, для цього значення К1К2 збільшіть на надбавку вільного облягання по ширині (0-5 см). Позначте отриману точку К4.
6
З'єднайте лінією точки К4 і К2. Від точки К4 відкладіть вниз розмір скоса капюшон а попереду, зазвичай ця величина дорівнює 0-4 см. Позначте точку К41.
7
Кут К4К3К розділіть на дві частини биссектрисой і відкладіть на ній точку К31 на відстані 3,5-5 см від кута. Плавно обведіть лінію капюшон а через отримані точки К31, К41, К1.
8
Намалюйте лицьову лінію капюшон а, її форма залежить від моделі.
9
Оформіть лінію втачіванія капюшон а. Для цього розділіть відрізок К1К2 навпіл і підійміть з отриманої точки перпендикуляр на 1-1,5 см. Плавно обведіть відрізок К1К6К2.
Корисна порада
Щоб готовий виріб краще сиділо, побудуйте викрійку капюшона з витачками.