Як вибрати автомат по току. автоматичний вимикач на 24 ампера.

У всіх нових будинках і квартирах вже не побачиш на електричному щитку традиційних пробок, замість них стоять автомати захисту. Вони не тільки зручніше пробок, але і набагато надійніше. При виборі автоматів захисту завжди виникає питання - на який струм він повинен бути розрахований?
Інструкція
1
Правильно підібраний автомат захисту повинен спрацьовувати в разі замикання проводки або при навантаженні, що істотно перевищує розрахункову. У той же час, він не повинен виключатися, якщо ви, наприклад, включили одночасно електричний чайник і пральну машину. Саме тому підбирайте автоматичний вимикач конкретно під вашу проводку і навантаження.
2
Купуйте автомати захисту тільки в спеціалізованих магазинах, це дозволить з високим ступенем ймовірності купити якісний товар. Пам'ятайте, що номінальний струм автоматичного вимикача не повинен бути вище максимально допустимої для вашої мережі струмового навантаження. Іншими словами, повинен спрацювати автомат, а не згоріти проводка.
3
Розрахунок параметрів автомата захисту проводиться таким чином. Припустимо, що ви включили електричний чайник потужністю 2 кВт. Розділимо потужність, у ВАТ, на 220 вольт, отримаємо струм 9,1 А. Цю цифру можна округлити до 10, щоб в розрахунках був деякий запас. Значить, автоматичний вимикач повинен витримати струм в 10 ампер. Тепер підрахуйте загальну потужність всіх одночасно включаються вами електроприладів і обчисліть, за наведеною вище схемою, силу струму. Припустимо, у вас вийде 30 ампер - значить, автомат захисту повинен бути розрахований на цей струм.
4
Провівши попередні обчислення, ви підрахували, на який струм повинен бути розрахований автоматичний вимикач. Але вам також необхідно знати, який струм витримає ваша мережа, а це залежить від використовуваних проводів. Наприклад, якщо проводка виконана алюмінієвим дротом перерізом 2,5 мм (найпоширеніший варіант), вона здатна витримати струм силою 24 ампера і навантаження в 5,2 кВт. Значить, у вашому випадку автомат захисту повинен бути розрахований на струм трохи менше 24 ампер. Якщо ви використовуєте мідний провід цього перерізу, то він витримає струм в 30 ампер і навантаження в 6,6 кВт. При використанні дроти іншого перерізу знайдіть для нього дані по витримували току і навантаженні в інтернеті.
5
Вмонтовуючи в будинку проводку, заздалегідь передбачте її поділ на кілька ізольованих ланцюгів. Наприклад, зробіть окремими кола освітлення і проводку до розеток. Це дозволить вам встановити на кожну ланцюг за окремим автомату захисту, що значно підвищить загальну безпеку. Такі електроприлади, як пральні машини або електричні водонагрівачі, додатково включайте через УЗО - пристрій захисного відключення, здатні захистити людину від ураження електричним струмом. УЗО реагує на витік, тому в разі дотику до фазового проводу негайно відключить струм.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RbbqAerJsfo
Автоматичні вимикачі найчастіше називають просто «автоматами». Призначені вони для захисту електромереж від коротких замикань і перевантаження. Раніше замість автоматів використовувалися пробки, куди вставлялися запобіжники. Головна перевага автоматів - це простота в зверненні. Щоб його включити його повторно, не треба міняти запобіжник. Просто підніміть важіль. Перед підбором автоматичного вимикача ознайомтеся з їх основними характеристиками.
Інструкція
1
Перша характеристика автоматів - це номінальний струм, що характеризує значення сили струму, який здатний пропустити автомат. Ця характеристика вимірюється в амперах. Якщо вона перевищується, автомат просто спрацьовує, тут же розмикаючи мережу. Існує ряд стандартних значень номінального струму в діапазоні від 6 до 100 А.
2
Короткострокове значення струму, при якому автоматичний вимикач не спрацьовує, характеризується класом спрацьовування. Це друга основна характеристика будь-якого автомата. Є три класи спрацьовування. Це «B», «C» і «D». В електромережах без істотних стрибків напруги (3-5 значень номінального струму) використовуються автомати класу «B». А в офісах і квартирах, а також в котеджах в основному використовують вимикачі класу «C», розраховані на струми, які можуть перевищувати значення номінального струму в 5-10 разів. Останній за рахунком клас спрацьовування автоматів - це клас «D». Такі автомати розраховані вже на значні величини (10-50 значень номінального струму).
3
Описані характеристики обов'язково повинні бути відображені на корпусі автоматичного вимикача. Приклади: B4, D25, C9 і так далі.
4
Також автомати підрозділяють за кількістю фаз (полюсів): У квартирах зазвичай коштують однофазні (однополюсні) автомати, які розмикають фазний провідник. Вимикачі типу «фаза + нейтраль» ідвофазні вимикачі застосовуються рідше. З їх допомогою розмикаються два дроти: нульовий (N) і фазний (L). Трьох- і чотирифазні автомати застосовуються, в основному, в промислових установках з 380-вольта напругою.
5
Рекомендуємо будинки ставити кілька окремих автоматів класом спрацьовування «C». Перший з них вхідний, а інші йдуть на різні лінії окремо один від одного (один в зал, другий в кухню і так далі).
6
Вибираючи номінальний струм, враховуйте сумарну потужність підключаються до мережі приладів і якість проводки. Номінальний струм вимикача при цьому повинен бути менше, ніж максимальний струм, який витримує проводка. Приклад: для мідного проводу, що має перетин 2,5 мм2 потрібно підключати автомат на 20А максимум, для перетину 4 мм 2 - 32А.