Як вибрати інвалідну коляску.

Це тільки здається, що всі інвалідні коляски схожі одна на іншу, як брати-близнюки. Насправді вони значно відрізняються один від одного. І кожна з колясок підбирається, виходячи з потреб конкретної людини. Фахівці навіть виділяють ряд вимог, які потрібно враховувати при виборі такого засобу пересування.
Інструкція
1
Вибираючи інвалідну коляску , в першу чергу, спирайтеся на такий параметр, як вага людини, яка буде в ній їздити. Якщо цей показник зашкалює за 100 кг, то вам знадобиться коляска з посиленим каркасом. Полегшена витримати таке навантаження не зможе, і виникнуть складнощі з пересуванням.
2
Ще один параметр, на який потрібно звертати увагу при виборі коляски, - це обсяг таза пацієнта і ширина самого засобу пересування. Стандартна коляска має розмір сидіння від 43 до 46 см. Якщо людина, що сидить в такому кріслі, буде худеньким і щуплим, то йому потрібно підбирати сидіння індивідуально, інакше у нього не буде достатньої фіксації спини. А це в свою чергу призведе до виникнення додаткових проблем з хребтом.
3
Що ж стосується огрядних пацієнтів, для них також необхідно сидіння підбирати індивідуально. Адже якщо людина виявиться «втиснуті» в коляску , це призведе до проблем з кровообігом в ногах: артрозу суглобів, тромбозу і варикозного розширення вен.
4
Ширину сидіння легко можна розрахувати за розміром одягу людини. Так, наприклад, власникам 38 і сорокових розмірів потрібно вибирати коляску з шириною сидіння менше 46. Тим, чий розмір 42, 42 з половиною, 43, підійде ширина сидіння коляски від 46 до 50 см. 44 , 45 і 46-ій розміри відповідають ширині сидіння від 50 до 54 см. Ті користувачі колясок, які носять 48, 50, 52, 55 і 58 розмір одягу, повинні вибирати сидіння коляски не менше 54 см шириною.
5
Не менш важливим параметром при виборі інвалідної коляски є її повна ширина. Коляска повинна вільно проходити через всі наявні в приміщенні дверні отвори і сходові прольоти. В іншому ж випадку вона заборона людини в приміщенні.
6
Якщо в будинку, де живе інвалід-візочник, немає пандусів або часто ламається ліфт, то вага - це дуже важливий показник при виборі засобу пересування. Бажано, щоб вона була досить легкою, маневреної і простий в управлінні.
7
Підніжки, підлокітники, підголівник і інші супутні частини - те, на що вам слід звернути особливу увагу. Адже в деяких випадках ці речі можуть бути просто життєво необхідними. Так, наприклад, підставка - елемент, який особливо корисний у разі набрякання ніг. Вона обов'язково повинна бути рухливою, щоб можна було поміняти положення і напрямок тіла людини, що знаходиться в ній.
8
Крім цього на вибір коляски впливає і її тип. Так, наприклад, для людей, які не бажають відмовлятися від активного способу життя, існують коляски електричні. Вбудований мотор надає даному засобу пересування додаткову швидкість і маневреність. Є навіть коляски, пристосовані під заняття спортом і фітнесом.
Корисна порада
Підійдіть до питання вибору коляски досить серйозно. Адже тільки в цьому випадку ви забезпечите людині, змушеному пересуватися за допомогою такого засобу, повноцінне і насичене життя, яка не буде обмежена чотирма стінами.