Як справити деревне вугілля.

Деревне вугілля у багатьох асоціюється в першу чергу з шашликами. Однак способів його використання набагато більше. Це - ідеальне паливо для ливарних печей. Вугілля застосовується при ковальських роботах, для виготовлення фільтрів, без нього не влаштувати феєрверку. У магазинах для садівників нерідко продаються мішки з вугіллям. Проте зробити його можна і самим.
Вам знадобиться
  • - лопата;
  • - решето;
  • - мішки;
  • - дрова;
  • - сірники.
Інструкція
1
Оберіть місце в лісі, де багато ветровала та іншої непотрібної деревини. Складіть дрова в купу неподалік від багаття, на якому ви будете їх перепалювати. Не чіпайте живі дерева. Краще знайдіть впало сухе дерево. Зберіть також деяку кількість хмизу. Великі поліна розпиляєте на шматки по 25-40 см.
2
Викопайте круглу яму глибиною близько півметра. У діаметрі вона може бути 0,75-1 м. Пам'ятайте про те, що над багаттям не повинно бути низько звисаючих гілок. Постарайтеся прибрати від ями і суху траву, яка може випадково загорітися. Яма може бути і більше, якщо дров багато і потрібно велику кількість вугілля. Але для того, щоб отримати пару мішків потрібного речовини, півметрової цілком достатньо. Верхню частину ґрунту знімайте акуратно і складіть на деякому віддаленні від багаття. Стінки ями зробіть вертикальними, а дно як слід утопчіте.
3
На дні ями розведіть вогнище. Розпалюйте його поступово, підкладаючи спочатку шматочки берести і дрібні гілочки, потім палиці побільше. Продовжуйте процес, поки дно ями не буде являти собою суцільний вогнище. З цього моменту почніть туди підкладати великі дрова. Укладайте їх щільно і поступово. Поклавши одне поліно, дочекайтеся, поки воно загориться, і тільки після цього поруч покладіть другий.
4
Підкладайте поліна, поки яма не заповниться майже доверху. Повинно залишитися 5-10 см. Зачекайте, поки верхні дрова перетворяться на головешки. Покрийте шар вугілля травою або листям. Зверху все це засипте землею і утрамбуйте. Залиште яму в спокої на дві доби. Це необхідно, щоб вугілля охололи.
5
Через два дні зніміть шар землі і листя. Спустошите яму за допомогою звичайної лопати. Вугілля необхідно ще просіяти. Це впродовж багатьох сторіч робилося за допомогою решета. Потім зсипте своє творіння в мішки.
6
Подумайте, що ви далі будете робити з ямою. Якщо ви постійно займаєтеся ковальським ремеслом або литтям з металу, вугілля вам буде потрібно ще не раз. На покинутому ділянці лісу ваша яма нікому не зашкодить, а вам не доведеться рити нову. Тому подивіться, чи вистачить вам дров на наступний раз. Якщо вистачить, залиште все як є. Якщо ж ви не збираєтеся більше користуватися вашою саморобної «піччю», засипте, покладіть на місце верхній шар землі і засипте все це хвоєю або листям.
Деревне вугілля - один з продуктів горіння деревини. Чорне пористе речовина, яка становлять вуглець і водень з невеликою кількістю мінеральних домішок у вигляді карбонатів та оксидів різних металів.
Вам знадобиться
  • - деревина для перетворення на вугілля
  • - дрова для багаття
  • - залізна ємність
  • - совок
Інструкція
1
Деревне вугілля виходить при термічному розкладанні деревини без припливу повітря. Цей процес називається піролізом. Залежно від умов згоряння утворюється продукт з різними властивостями. Основним параметром, що впливає на якість вугілля, є температура піролізу.
2
При обвуглюванні деревини з неї видаляється волога і кисень, залишаються тільки горючі речовини - вуглець і водень. Пірометричні показники одержуваного продукту підвищуються в порівнянні з вихідним матеріалом. Для отримання вугілля розжарювання деревини потрібно вести повільно, а температура процесу повинна становити близько 400 ° С. Швидкий нагрів до високих температур призведе до утворення дьогтю і летких продуктів згоряння.
3
Отримати деревне вугілля можна і в домашніх умовах, спорудивши аналог печі для вуглевипалювання. Для цього підійде залізна бочка з герметичною кришкою. Приготуйте місце і дрова для багаття, а також деревину, призначену для перетворення на вугілля. Встановіть бочку на підставку, наприклад, на камені або цеглу. Заповніть вашу імпровізовану углевижігательную піч деревиною, попередньо розпиляної на невеликі бруски. Герметично закрийте кришку. Забезпечте невеликі отвори для виходу горючих газів. Розведіть вогонь під бочкою.
4
Через кілька годин, коли з отворів перестануть виходити гази, нагрів можна припинити. Але бочку не слід відкривати до повного охолодження отриманого вугілля без доступу повітря. В іншому випадку, процес горіння на повітрі може відновитися, і вугілля повністю згорить.
5
Можна просто спалити дрова в печі або в багатті до утворення червоних вугілля. Потім зберіть вугілля совком в залізну ємність, наглухо закрийте і залиште без припливу повітря до повного охолодження.