Як перенізать намиста.

Сучасні жінки носять намиста з не меншим задоволенням, ніж їх прабабусі. Зробити таку прикрасу можна з самих різних матеріалів. У бус є один серйозний недолік: нитка може порватися в самий невідповідний момент. Зовсім не обов'язково, щоб після такої неприємності намистини залишилися лежати в шкатулці. З них навіть можна зробити що-небудь новеньке, якщо старі намиста встигли набриднути.
Вам знадобиться
  • - старі намиста;
  • - волосінь;
  • - капронові або бавовняні нитки;
  • - голка;
  • - лак для нігтів;
  • - ніж;
  • - апарат для випалювання.
Інструкція
1
Якщо вам дуже подобалися порвані намиста і ви не хотіли б міняти їх форму, візьміть нову нитку і знову зберіть намистини в тому ж порядку, що й раніше. Використовуйте міцні нитки. Капронова підійде в будь-якому випадку, а бавовняну спочатку спробуйте розірвати. Використовуйте її тільки в тому випадку, якщо для розриву потрібні досить великі зусилля.
2
Намистини з досить великими отворами можна нанизати звичайнісінькій швейною голкою. Такий спосіб застосовується, якщо у вас хороший зір, точні рухи рук і ви не боїтеся подряпати матеріал. Нитка в цьому випадку може бути і подвійний, і навіть складеної в чотири рази. У всіх інших ситуаціях умочіть кінець нитки в лак для нігтів і почекайте, поки крапелька висохне. Вона зіграє роль голки, але при цьому нічого не зашкодить. Нитка повинна бути дещо довше передбачуваних бус, тому що кінці її необхідно скріпити. Зайве обріжете після закінчення роботи.
3
Буси без замочка нанизуйте в будь-якому порядку. Введіть кінець нитки в першу намистину і простягніть її майже до іншого кінця, залишивши невеликий відрізок. Надіньте всі інші намистини. Кінці бавовняної нитки зв'яжіть подвійним або навіть потрійним вузлом. Що залишилися шматочки ображати майже до самого вузла, залишивши кінчики по 1-2 мм. Кінці синтетичної нитки або волосіні запаяти. Зробити це можна за допомогою сильно розігрітого тонкого ножа. Зручно використовувати і голку для випалювання. Запаюють дуже обережно, щоб не пропалити нитка і не пошкодити намистини.
4
Щоб перенізать намиста з замочком, спочатку до кінця нитки прикріпіть будь-яку половинку застібки. Робити це найзручніше голкою з бавовняної ниткою, оскільки замочок треба як слід закріпити. Насадите намистини, до другого кінця пришийте другу половинку застібки.
5
Виявивши в шкатулці кілька різних видів бус, складіть з них композицію. Підійдуть не дуже хитромудрі схеми для бісероплетіння. Можна і без всяких схем зробити цікаву прикрасу. Відріжте кілька ниток. Наприклад, їх може бути дві або три. Для бус без замочка проденьте їх спочатку в одну намистинку. Потім розділіть і оформите спочатку одну нитку, потім іншу. На завершення роботи знову просмикніть нитки в одну намистину. Зв'яжіть або спаяти кінці нитки.
Корисна порада
Можна зробити візерунок з рівномірним чергуванням одинарних намистин і груп. Всуньте в одну намистину кілька ниток або прикріпіть їх до половинці замочка. Нанизайте 3-5 намистин на кожну нитку, а потім знову просмикніть все нитки в одну. Намиста для груп та одинарні можуть бути різного виду і розміру. Якщо намистин багато, можна зробити візерунок у вигляді косички. Нанизайте спочатку три нитки, заплетене їх в косу, кінці ниток скріпіть. Коса може бути і з чотирьох, і з п'яти «пасом».