Як перевірити відеофайл.

Перевірити цілісність невеликих за обсягом відеофайлів можна за допомогою звичайного перегляду через медіапрогравач. Але якщо потрібно перевірити велику кількість файлів, на допомогу прийдуть спеціальні програми по обробці відео.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення:
  • - VirtualDub;
  • - DivFix.
Інструкція
1
Після копіювання відеороликів з інтернету не кожен користувач перевіряє їх повністю перед записом на диск. Багато переглядають всього кілька фрагментів, вважаючи, що файл якісно записаний. Але при перегляді на DVD-плеєрі з'являються збої, розсинхронізація і т.д. Уникнути цієї ситуації можна лише після перевірки цілісності файлів.
2
VirtualDub є безкоштовним програмним забезпеченням. Скопіювати дистрибутив можна за наступним посиланням http://virtualdub.sourceforge.net. Натисніть одну з посилань на цій сторінці. У діалоговому вікні виберіть опцію «Зберегти файл» і вкажіть папку для збереження.
3
Установка даної програми не потрібно. Запустіть виконуваний файл з розширенням exe. Щоб відкрити файл, який необхідно перевірити, натисніть верхнє меню File і виберіть пункт Open. У вікні вкажіть шлях до файлу та натисніть клавішу Enter.
4
Після завантаження файлу у вікні програми перейдіть до меню Video і клікніть мишею на пункті Scan video stream for errors або Error mode. Після аналізу файлу ви будете знати наявність цілісності файлу.
5
Простішу утиліту можна завантажити за наступним посиланням http://divfix.maxeline.com/divfix.html. На завантажившись сторінці клацніть по кнопці Download. Обсяг цієї програми не перевищує 500 Кб. На відміну від VirtualDub дану програму необхідно встановлювати, слідуючи підказкам майстра установки програми. Основне її призначення - перевірка і відтворення «неповних» або файлів з внутрішніми помилками.
6
Перевірка відеофайлів здійснюється в два кліка. По-перше, вам необхідно додати всі відеролики в пусток поле лівій частині програми. По-друге, натиснути лівою кнопкою миші на елементі Check Errors. Через деякий час на екрані з'явиться звіт про присутність чи відсутність помилок.
Незважаючи на виросли швидкості доступу в інтернет, питання обсягу файлів залишається досить важливим. Адже переслати відеоролик за 10 хвилин набагато зручніше, ніж відправляти той же файл 30 хвилин. Та й на жорсткому диску не завжди вистачає місця, щоб зберігати всі відеозаписи у високій якості. Щоб зменшити «вагу», тобто розмір файлу з відео, потрібно скористатися спеціальною програмою. При цьому якість дещо знизиться, але завжди можна підібрати оптимальний варіант, який підійде за основними параметрами.
Інструкція
1
Запустіть будь-яку з програм для перегляду інтернет-сайтів, відкрийте сторінку пошукової системи. Введіть запит «скачати відеоконвертер». Майже у всіх програмах для обробки відео є можливість не тільки змінити параметри відео і аудіо, а й перекодувати файл в інший, більш підходящий для ваших цілей, формат. Однією із зручних утиліт, яка вміє працювати з усіма популярними форматами файлів, є безкоштовна Any Video Converter. Можна скористатися пакетом Movavi Video Suite або іншим.
2
Введіть запит на скачування, наприклад, «Скачати Any Video Converter». Перейдіть по посиланню і завантажте інсталяційний файл програми. Запустіть отриманий файл подвійним клацанням миші. Відкриється майстер установки, натискайте кнопку Next або "Далі", поки не з'явиться повідомлення про завершення і кнопка «Готово».
3
Відкрийте програму через меню "Всі програми" або двічі клацніть по ярлику на робочому столі. Відкриється головне вікно утиліти. У лівій верхній частині є кнопка «Додати відео» із зображенням кінострічки. Натисніть на неї і виберіть той відеофайл, який ви хочете зробити менше. Назва та параметри ролика з'являться в центральній частині вікна програми. Зверніть увагу на стовпець «Розмір відео». Це поточний розмір, і від цього параметра залежить розмір файлу.
4
Натисніть лівою кнопкою миші по меню "Файл" у верхньому лівому куті вікна. Відкрийте пункт «Вказати кінцеву папку» і виберіть місце для збереження змінених відеороликів. Важливо, щоб на логічному диску з цією папкою було достатньо вільного місця.
5
Виділіть назву файлу мишею. У правій частині робочого вікна є програвач відео. Над ним можна вибрати формат кінцевого файлу, а під ним - список параметрів запису. Перегляньте ваш ролик, щоб перевірити його працездатність і виберіть у списку потрібні параметри настройки. Скористайтеся смугою прокрутки, щоб побачити всі доступні зміни. Принцип вибору такої: чим менше дозвіл, тим менше файл і гірше якість. І навпаки, чим вища якість, тим більше розмір.
6
Вкажіть початок і кінець запису, якщо хочете вирізати частину відео заради зменшення кінцевого розміру. Зверніть увагу, що за замовчуванням обробляється весь файл.
7
Натисніть кнопку «Кодувати/Convert», коли виберете всі параметри майбутнього зменшеного відео. Розпочнеться процес, який може зайняти від хвилини до години, в залежності від потужності вашого комп'ютера і розміру файлу. Після завершення на екрані з'явиться діалогове вікно з пропозицією відкрити папку з результатом і пропозицією купити повну версію програми.
8
Натисніть кнопку Open Output Folder і перевірте працездатність готового файлу, а також його розмір. При необхідності повторіть обробку з іншими параметрами.
Зверніть увагу
Не забувайте, що всі файли, викачані з інтернету, бажано перевіряти на наявність вірусів.