Як вибрати двері з масиву.

Двері з масиву представляє собою дуже складне в технологічному відношенні виріб. Тільки грамотно виготовлена, вона може поєднувати в собі невибагливий дизайн, легкість і надійність конструкції.
Вам знадобиться
  • - будівельний рівень;
  • - столярний кутник.
Інструкція
1
Переконайтеся, що каркас дверного блоку виконаний не з цільного полотна деревини, а складається з декількох склеєних брусків. Для цього в магазині огляньте розріз двері. Така конструкція дозволить уникнути її деформації під час експлуатації. При виборі вироби особливу увагу приділіть геометрії дверного полотна, оскільки відсутність деформації стане запорукою надійних звукоізоляційних властивостей.
2
Форма дверного полотна повинна бути ідеально прямокутної. Щоб перевірити цей параметр, виміряйте двері по діагоналях. Різниця між отриманими даними не повинна перевищувати 1-2 міліметрів.
3
Двері полотно має бути абсолютно плоским і не мати ніяких викривлень. Щоб не стати володарем двері, деформованої у вигляді пропелера або «вісімки», уважно розгляньте її з торця. Прикладіть до неї пряму рейку або будівельний рівень, довжиною не менше півтора метрів.
4
Важливо, щоб торці двері з її поверхнею утворювали прямий кут, тобто в поперечному перерізі це повинен бути прямокутник, а не трапеція або паралелограм. Щоб перевірити двері, прикладіть до її поверхні і торця слюсарний або столярний кутник. Прикладайте прилад в декількох точках, щоб переконатися в повній відсутності скосів.
5
Врахуйте, що відсутність прямоугольности на торцях призведе до того, що двері будуть упиратися в дверну коробку. Карта петлі при цьому стане постійно розгойдуватися, приводячи до виходу шурупів з коробки.
6
Зверніть увагу на лаковану поверхню блоку двері. Вона повинна бути гладкою, без відбився слід упаковки і без горбків, утворених в результаті покриття лаком порошинок, ворсинок та іншого сміття. Чистота обробки і колір шпону на торцях двері не повинні суттєво відрізнятися від її поверхні.
7
Декоративні прямі елементи багета, решіток і рамок повинні йти паралельно торцях двері, а їх з'єднання не мати істотних зазорів і зсувів.
8
Перевірте наскільки добре закріплено скло, вставлене в двері. Злегка потрясіть дверне полотно, якщо скло вставлено погано, воно задеренчить.