Як розрахувати кількість точкових світильників. скільки точкових світильників треба на сім квадратних метрів.

Якщо ви хочете використовувати для освітлення квартири або будинку точкові світильники, необхідно заздалегідь продумати деякі нюанси. Необхідна кількість світильників - це один з перших питань, яке може виникнути. Для вирішення цього завдання потрібно враховувати безліч факторів: площа приміщення, висоту стель, ступінь природного освітлення, наявність інших джерел світла та інше.
Вам знадобиться
  • - План приміщення;
  • - рулетка;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Виміряйте площу приміщення, в якому необхідно встановити світильники.
2
Кількість світильників на 1 кв. м. площі залежить, в першу чергу, від потужності ламп. Якщо лампи в світильниках мають потужність близько 35 Вт, необхідно встановити один світильник на 1,5 кв. м. Існує правило, за яким розподіляються світильники: кожен 1 кв. м. площі має висвітлюватися 20 Вт.
3
Якщо ж точкові світильники будуть встановлені в якості доповнення до основного висвітлення, наприклад, люстрі, то можна знизити їх кількість або розмістити в певній зоні для підсвічування.
4
Мінімальна відстань між точковими світильниками має становити близько 30 см. А від кута стіни до світильника - близько 20 см.
Зверніть увагу
У магазинах можна знайти безліч видів точкових світильників. Вони відрізняються по напрямку потоку світла і типом розсіювання. Є точкові світильники, оснащені поворотним механізмом, завдяки якому можна з легкістю регулювати напрямок світла. Можна також знайти світильники з лампою, розташованої зовні. Як правило, вони мають зовнішній плафон, що дозволяє збільшити кут розсіювання світлового потоку. Таких світильників потрібно менше, так як вони здатні висвітлити більш велику площу приміщення.
Корисна порада
Розташовуйте світильники, використовуючи різні варіанти. Найпопулярніший спосіб - це розташування в два і більше ряди по периметру стелі. Можна розташувати світильники у формі круга.Прі освітленні квадратної кімнати скористайтеся радою дизайнерів і розташуйте точкові світильники по кутах рівнобедреного пятіугольніка.Для рівномірного освітлення кімнати використовуйте шаховий спосіб розташування.