Як змінити кодування текстового файлу. Як змінити кодування тексту в openoffice.

Бувають випадки, коли вихідну кодування текстового файлу потрібно змінити. Наприклад, якщо з'являється набір значків, який нічого спільного з осмисленим текстом не має. Для виправлення ситуації файлу необхідно присвоїти правильну кодування .
Вам знадобиться
  • - текстовий редактор Microsoft Word;
  • - програма Штірліц.
Інструкція
1
Змінювати кодування текстового файлу можна за допомогою Microsoft Word. Запустіть файл, для якого ви хочете змінити кодування . Потім в меню програми виберіть «Файл» і «Зберегти як». З'явиться меню збереження файлу. Ви можете вибрати нову папку. У цьому випадку в ній збережеться копія документа, але вже з новим кодуванням. Якщо ви будете зберігати файл у вихідну папку, то він просто замінить собою стару версію документа.
2
Знизу вікна збереження знаходиться рядок «Тип файлу». Поруч є стрілочка. Натисніть по цій стрілочки. В якості типу файлу виберіть «Звичайний текст» і натисніть «Зберегти». Далі відкриється вікно «Перетворення файлу», в якому є рядок «Кодування тексту». Відзначте пункт «Інша» і в списку кодувань виберіть потрібну вам. Після натисніть «Зберегти». Документ із зміненою кодуванням буде збережений у вибраній вами папці.
3
Якщо замість тексту ви бачите просто набір символів, і не знаєте, в який саме кодуванні створений текстовий файл, скористайтеся програмою Штірліц. Скачайте її з інтернету. Програма поширюється безкоштовно, важить менше одного мегабайта. Встановіть додаток на комп'ютер. Запустіть його.
4
В меню програми виберіть «Файл», далі - «Відкрити». За допомогою огляду вкажіть шлях до текстового файлу. Виділіть цей файл за допомогою лівого кліка мишки. Після цього знизу вікна огляду натисніть «Відкрити». У вікні програми почнеться процес підбору правильного кодування до текстового файлу.
5
Також ви можете змінити кодування самостійно. Для цього просто виділіть документ натисканням клавіш Ctrl + A. Потім у вікні програми виберіть потрібну вам кодування текстового файлу. Для збереження налаштувань натисніть «Файл». Якщо ви оберете «Зберегти», збережіть файл у новій кодуванні, а якщо «Зберегти як» - копію документа.
Іноді вихідну кодування файлу потрібно замінити на іншу. Це може знадобитися для перетворення тексту в більш зручний формат. Або попросту не влаштовує вихідна кодування, або текст потрібно перекодувати для веб-сайту. Причин може бути безліч. Процедура ця нескладна, але трохи часу буде потрібно витратити.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, додаток Microsoft Office
Інструкція
1
Запустіть додаток Microsoft Office. Відкрийте той текстовий файл, для якого потрібно поміняти вихідну кодування . В меню програми виберіть рядок Microsoft Office. Зі списку з'явилися варіантів виберіть параметр «Додатково», потім - параметр «Загальні» і знайдіть там рядок «Підтверджувати перетворення формату файлу при відкритті». Навпаки цього рядка встановіть галочку. Закрийте файл, після чого відкрийте його знову.
2
Тепер для відкритого файлу можна поміняти кодування . Буде відкрито вікно «Перетворення файлу», в якому знайдіть рядок «Кодований текст». Тепер знайдіть вкладку «Інша». З'явиться список з різними стандартами кодування. Серед них виберіть потрібну вам кодування файлу.
3
Для перегляду тексту в обраній вами кодуванні в меню програми Microsoft Office знайдіть рядок «Перегляд» і клацніть по ній мишкою. Тепер ви зможете побачити, як буде відображатися кодуванні. Якщо текст перекодувати файлу відображається у вигляді однакових символів (наприклад, одні точки), значить, відсутня шрифт, який потрібен для такого формату. У цьому випадку додатково може знадобитися установка потрібних шрифтів. Завантажити їх можна з офіційного сайту компанії Microsoft. Після завершення процесу перекодування файлу збережіть зміни. Це можна зробити або при закритті файлу, або через меню програми.
4
Найпоширеніша кодування для шрифтів - це юнікод. Вона підтримує практично всі алфавіти і безліч мов. Юнікод підтримує не тільки європейські алфавіти, а й алфавітні знаки країн Азії. Саме в кодуванні юнікод і рекомендується зберігати текстові файли. Якщо ви вирішили перекодувати файл з іншого кодування, як це було описано вище, зробити це найкраще буде саме в юнікод.