Як подивитися мережеву активність. Як посмотретьКакая програма оновлюється.

Завдяки наявності в треї іконки у вигляді двох комп'ютерів користувач може в загальних рисах судити про мережеву активність його машини. У тому випадку, якщо навіть простоює комп'ютер активно спілкується з інтернетом, виникає необхідність більш повного контролю трафіку.
Вам знадобиться
  • - права на запуск додатків на локальному комп'ютері.
Інструкція
1
Правильно налаштований комп'ютер ніколи не буде сам лізти в мережу. Винятком є лише заплановані оновлення операційної системи і антивірусної програми. Якщо комп'ютер постійно лізе в мережу, можна припустити його неправильну настройку або вірусну активність .
2
Щоб подивитися мережеву активність комп'ютера, запустіть командний рядок: «Пуск - Всі програми - Стандартні - Командний рядок». Введіть команду netstat -aon і не забудьте натиснути Enter. Перед вами з'явиться таблиця з п'яти стовпців. У першому буде вказано протокол - UDP або TCP. У другому перераховані всі активні підключення, при цьому ви можете бачити і відкриті на вашій машині порти. Третій стовпець показує зовнішній адресу, четвертий стан підключення. У п'ятому ви можете бачити PID - цифровий ідентифікатор процесу.
3
Зазначені у другій колонці порти говорять про те, що їх відкрили якісь програми, серед яких цілком можуть бути і троянські. Для того щоб зрозуміти, яка програма відкриває той чи інший порт, в тому ж вікні введіть команду tasklist - ви побачите список запущених процесів. При цьому відразу після назви виконуваного файлу буде йти ідентифікатор процесу.
4
Припустимо, ви бачите, що у вас відкритий порт 1025, його PID - 1480 (у вас він може бути іншим). Знайдіть цей ідентифікатор в списку процесів і подивіться, якою програмою він належить. Якщо ви не знаєте, що це за програма, наберіть її назву в пошукачі.
5
Колонка «Стан» дає вам можливість бачити стан з'єднання. Наприклад, рядок LISTENING говорить про те, що програма знаходиться в стані очікування з'єднання. Саме так поводяться бекдори - троянські програми, серверна частина яких знаходиться на комп'ютері жертви. Але в цьому стані можуть перебувати й інші програми - наприклад, сервіси Windows. В операційній системі Windows XP деякі потенційно небезпечні порти можна закрити за допомогою утиліти wwdc, її можна скачати в інтернеті.
6
Якщо вам потрібен повний аналіз трафіку, скористайтеся програмою BWmeter. Вона відстежить всі підключення до вашого комп'ютера із зазначенням ip-адрес, дані можна записувати в лог. Програма корисна як для обчислення шпигунських програм, так і для виявлення і подальшого відключення всіляких служб, що лізуть в мережу без дозволу власника комп'ютера.