Як прокласти локальну мережу.

Локальна обчислювальна мережа - це з'єднання між собою декількох комп'ютерів одним кабелем. Установка локальної мережі дозволяє проводити швидкий обмін інформацією між комп'ютерами, а також створювати резервні копії файлів на сторонньому жорсткому диску на випадок поломки одного з них.
Вам знадобиться
  • - мережевий кабель витої пари;
  • - комутаційний шафа;
  • - патч-панелі;
  • - розетки;
  • - комутатори;
  • - принт-сервер.
Інструкція
1
Визначте ті завдання, які повинні будуть виконуватися за допомогою локальної мережі. Для роботи в офісі з 10-20 комп'ютерами, які повинні бути пов'язані між собою, досить буде встановити 100-Мегабитного мережа . При необхідності передачі даних великого обсягу інформації встановіть гигабитную локальну мережа .
2
Крім комп'ютерів до мережі може бути підключений принтер. Для цього встановіть принт-сервер, який відкриє доступ до принтера для всіх учасників мережі. В цьому випадку принтер НЕ БУДЕ зави мережа від якогось конкретного комп'ютера і його швидкості.
3
Якщо всі робочі місця з комп'ютерами та периферійним обладнанням знаходяться в одній кімнаті, то розподіліть їх рівномірно. Це дозволить під'єднати все обладнання до одного комутатора.
4
Якщо комп'ютери знаходитимуться в декількох кабінетах, то продумайте, як грамотно розмістити кабелі та мережеве обладнання. На кожну кімнату буде потрібно придбати по одному комутатора і ще один, який бути об'єднуючим. Це виключить необхідність тягнути кабель до одного вузла.
5
На кожному робочому місці встановіть по одній інформаційній на кожні 6-10 квадратних метрів площі. Комутатор і патч-панелі повинні бути розташовані в комутаційному шафі. Ця шафа забезпечує захист обладнання від пилу, можливих механічних пошкоджень, електромагнітних полів.
6
Від комутаційного шафи розведіть кабелі до розеток. Подібне розміщення локальної мережі забезпечує безперешкодний доступ для обслуговування різних елементів. Також це дає можливість швидкого демонтажу обладнання при можливе перенесення локальної мережі в інше приміщення, якщо виникне така необхідність.
7
Встановіть для всього обладнання, яке знаходиться в мережі безперебійне електропостачання. Цей захід безпеки необхідна, оскільки при перепаді напруги вся мережа може вийти з ладу.