Як обміняти куплений товар.

Під час шопінгу часто відбуваються неусвідомлені покупки. Важко пояснити, чому була придбана та чи інша річ. Після повернення додому виявляється, що блуза завелика, а туфлі не поєднуються за кольором з рештою гардеробом. Закон про захист прав споживачів дозволяє повернути або обміняти куплений товар .
Вам знадобиться
  • - оригінал чека;
  • - неушкоджена фірмова упаковка;
  • - діючий загальногромадянський паспорт.
Інструкція
1
Якщо вдома ви виявили, що придбаний товар не підходить вам за фасоном, кольором або іншим характеристикам, поверніть його в магазин або обміняйте на інший. Стаття 25 Закону про захист прав споживача говорить: «1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний товар у продавця, у якого цей товар був придбаний, якщо вказаний товар не підійшов за формою, габаритами, фасоном, забарвленням, розміром або комплектації. (В ред. Федерального закону від 17.12.1999 N 212-ФЗ) »
2
Право на обмін і повернення зберігається протягом 14 днів з дня придбання, не рахуючи дня покупки, тому прийміть рішення не пізніше цього терміну. Обов'язково збережіть всі фабричні ярлики, фірмову упаковку і товар ний чек. Неушкоджену річ, що зберегла товар ний вигляд, акуратно складіть і несіть для обміну.
3
Якщо товар був придбаний в мережевому магазині, везіть його саме туди, де купили. У будь-який інший точці продажу мережі вам відмовлять в обміні на законних підставах.
4
Пред'явіть продавцеві річ, поясніть причину обміну, напишіть заяву за встановленою формою і покажіть свій паспорт, у разі потреби. При наявності аналогічної продукції обмін повинен бути проведений безпосередньо в момент відвідування. Якщо необхідного товар а немає у продажу, ви маєте право вимагати повернення грошей за принесений назад.
Зверніть увагу
«Неналежне якість» в контексті ст. 25 Закону увазі не тільки і не стільки брак товару, але і невідповідність його вашим потребам. Майте на увазі, що вам доведеться доплатити можливу різницю в ціні між здаються і знову обраним товаром.
Корисна порада
Завжди зберігайте упаковку і чек від покупок протягом 14 днів. Їх наявність спростить і прискорить процес обміну, в разі потреби.