Як готувати пюре в блендері. Як зробити пюре блендером.

Стаціонарний блендер зі склянкою з пластмаси, скла або нержавіючої сталі - це універсальний кухонний прилад, призначений для подрібнення, збивання і перемішування різноманітних харчових продуктів. Найбільш часто в такому блендері готують пюре зі свіжих або відварених овочів і фруктів.
Інструкція
1
Підготуйте овочі і фрукти: ретельно вимийте, очистіть від шкірки і кісточок, наріжте кубиками розміром 1,5-2 см. При необхідності відваріть їх на пару або тушкуйте в невеликій кількості води. Якщо ви хочете готувати пюре із заморожених овочів, попереднє розморожування не потрібно. Після термообробки продукти обов'язково остудіть протягом деякого часу.
2
Поставте блендер на стійку підставку з рівною, сухою і чистою поверхнею. Прилад не повинен розгойдуватися або ковзати при роботі - це дуже небезпечно. Надійно зафіксуйте стакан блендера в робочому положенні.
3
Відкрийте кришку і завантажте в ємність нарізані продукти. Якщо це потрібно за рецептурою, додайте спеції, вершкове масло, воду, бульйон або молоко. Наповнюйте стакан блендера не більше ніж на 2/3 об'єму. Надмірне навантаження може привести до перегріву двигуна і виходу приладу з ладу.
4
Щоб уникнути расплескивания вмісту під час роботи щільно закрийте склянку кришкою. Увімкніть прилад в мережу. Більшість сучасних стаціонарних блендерів мають дві швидкості і режим «пульс» для короткочасного включення, але є і більш складні моделі з великою кількістю режимів. У кожному разі починайте роботу на найменшій швидкості, а потім при необхідності збільшуйте її.
5
Не залишайте прилад включеним протягом тривалого часу. Зазвичай процес приготування пюре в блендері займає від 10 секунд для м'яких овочів і фруктів до 30 секунд для більш грубих і твердих.
6
Поверніть перемикач в положення «O». Зніміть склянку з підстави і вивантажите готове пюре за допомогою дерев'яної або пластмасової лопатки.
7
Якщо блендер ще використовуватиметься, то для швидкого очищення налийте в стакан теплої води (приблизно 1/2 обсягу), закрийте кришкою і включіть на малій швидкості на 5-10 секунд. Зніміть і спорожните стакан.
8
Якщо блендер більше використовуватися не буде, відключіть його від мережі, вимийте стакан теплої водою з милом, ретельно обполосніть і просушіть. Приберіть прилад в місце, призначене для зберігання.
Зверніть увагу
Не рекомендується готувати в блендері пюре з картоплі. Замість ніжного, повітряного продукту ви отримаєте липку масу, дуже схожу на клейстер.