Як навчити папугу співати.

На думку вчених, найбільші таланти до звуконаслідування проявляють папуги наступних видів: жако, ара, амазони, какаду і хвилясті папужки (особливо самці). Хоча і серед них можуть опинитися мовчуни, в цілому ці птахи товариські і з легкістю переймають різноманітні звуки (сигнал дверного дзвінка, мелодію мобільного, дзвін будильника і ін.). Можна направити таланти пернатого друга в певне русло і навчити папугу співати.
Вам знадобиться
  • - пристрій для відтворення аудіозаписів;
  • - ласощі для заохочення.
Інструкція
1
Навчання папугу співу потрібно починати, коли він звикне до нового будинку і господарям. Краще всього, якщо птах буде без боязні сідати вам на руку або плече. Звертайтеся з папужкою якомога лагідніше і ні в якому разі не карайте, якщо він не буде проявляти завзяття до навчання. Успіх будь дресирування - терпіння, наполегливість і повтори. Уроки слід проводити в певні години дня, краще вранці. Якщо птахів в будинку декілька, перед навчанням папугу потрібно відсадити в сусідню кімнату, щоб йому нічого не заважало.
2
Найпростіший спосіб навчити папугу співати - включити йому аудіозапис з обраної мелодією. Інтервал між повторами повинен становити 10-15 секунд. Можна використовувати і записи співу інших птахів, наприклад, солов'я. Простежте, щоб запис була якісною, так як деякі птахи віртуозно відтворюють всі почуті звуки, в тому числі і шуми. Якщо тренувати папугу 3-4 рази на день, він навчиться висвистувати і досить складні мелодії. Заняття при цьому повинно тривати не менше 40-ка хвилин. Коли урок підійде до кінця, насипте папузі корм і поставте клітку на її звичайне місце.
3
Якщо ви вирішили проводити навчання самостійно, сядьте навпроти клітини або посадите папугу на руку і почніть насвистувати обраний мотив або наспівувати слова пісні. У другому випадку навчання буде тривати довше, адже відтворювати мелодії без слів папуги навчаються набагато легше і швидше, ніж співу зі словами. Людська мова складна для птахів, але регулярні уроки допоможуть подолати «мовний бар'єр». Наспівуйте завжди однаково, виразно і рівно. Не змушуйте папугу вчити всю пісню одразу: коли він освоїть перший куплет, переходите до наступного. Не забувайте заохочувати папужки ласощами, якщо він робить успіхи.
Зверніть увагу
Як показує досвід, папуги сприймають жіночі голоси краще, ніж чоловічі.