Як накреслити висоту трикутника.

Висота трикутника - це пряма, яка проведена з однієї з його вершин до протилежної сторони під кутом в 90 градусів. Будь трикутник має три висоти. Але залежно від типу трикутника побудова його висот має деякі особливості.
Вам знадобиться
  • Аркуш паперу із зображеним трикутником, лінійка, олівець, кутник.
Інструкція
1
Щоб накреслити висоту будь-якого трикутника з його вершини, спочатку визначте його протилежну сторону. Протилежна сторона для вершини трикутника є стороною, яка не утворює кут вершини. Вона називається противолежащей цій вершині трикутника .
2
Помістіть угольник на протилежну сторону так, щоб його сторона перебувала до противолежащей під прямим кутом. Зрушуючи угольник по лінії противолежащей боку, сумістите його з вершиною трикутника і накресліть відрізок між вершиною кута і прямої протилежної сторони. Вийшов відрізок є висотою трикутника .
3
В гострокутними трикутнику всі вершини розташовуються усередині, а висота проводиться прямо до протилежні стороні. Але дві сторони тупоугольного трикутника не утворюють перпендикуляр до потрібної вершини. Щоб накреслити висоту тупоугольного трикутника , продовжите протилежну пряму за межі трикутника на відстань достатню для проведення перпендикуляра, після чого побудуйте висоту до продовженої частини прямий.
4
У прямокутному трикутнику висотою двох вершин вже є його катети. Побудуйте тільки висоту до вершини, противолежащей стороною для якої є гіпотенуза прямокутного трикутника .
5
Якщо потрібно, після побудови всіх трьох висот трикутника відзначте точку їх перетину, яка називається ортоцентром.