Як продавати саджанці.

Ваш сад радує вас з кожним днем. Чагарники і дерева розростаються, багаторічники потрібно ділити ... Словом, у вас попереду проблема: куди подіти надлишки рослин. Викидати шкода, адже свого часу ви віддали за цей сорт непогані гроші. Роздавати даром - погана прикмета, та й кому? Найкраще - продати зайві саджанці . Навіть якщо ви не професіонал-селекціонер, можливість отримати гроші за свій посадковий матеріал завжди є.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат;
  • - кольоровий принтер;
  • - інтернет.
Інструкція
1
Якщо ви плануєте продавати надлишки, обов'язково заздалегідь сфотографуйте рослина в момент цвітіння або плодоношення. Це зображення служитиме для залучення потенційних покупців. Вкажіть, що цвітіння або плодоношення власні. В іншому випадку не забудьте зазначити, що фотографія взята з інтернету.
2
Складіть оголошення. Не змішуйте в одному оголошенні квіти, плодові рослини або декоративні чагарники. Краще зробіть кілька оголошень, а в назві вкажіть точно групу рослин, яку продаєте, наприклад «Сортові багаторічні квіти продам» або «Продам саджанці черешні і вишні».
3
Вкажіть точну назву сорту. Сортові рослини продаються набагато краще, ніж безіменні. Якщо ви набували маточне рослина у відомому розпліднику або безпосередньо у селекціонера, напишіть про це.
4
Дайте опис сортових якостей. Опишіть стійкість до захворювань, зимостійкість, рясність цвітіння або плодоношення, а також все інше, що може зацікавити садівників.
5
Опишіть саджанці , пропоновані до продажу. Вкажіть вік, розмір, стан коренів, особливості походження (сіянець, щепа, деленка і т.п). Зробіть фотографію конкретного продаваного примірника, якщо це можливо.
6
Розмістіть своє оголошення в електронних ЗМІ. В першу чергу зверніть увагу на місцеві сайти. Найпростіший спосіб продати свій посадковий матеріал, це створити окрему тему на форумі місцевих садівників. У назві теми чітко вказуйте найменування рослин.
7
Перш ніж призначити ціну, поцікавтеся, за якою вартістю продаються схожі рослини у вашому регіоні. Дуже можливо, що місцевий розплідник роздає такі ж саджанці дуже дешево.
8
Можливо, у вашому регіоні виходять місцеві друковані видання садово-городньої тематики. В них можна розмістити приватне оголошення за вельми помірну плату або взагалі - даром. Таке видання - відмінна можливість продати саджанці тим, хто далекий від інтернету: пенсіонерам і людям похилого віку.
9
Якщо рослини, пропоновані до продажу, легко переносять пересилку, розмістіть своє оголошення в російських ЗМІ, як електронних, так і паперових. Але це має сенс робити тільки в тому випадку, якщо ви продаєте дорогі сортові рослини. Інакше поштові витрати можуть бути дорожче, ніж ціна саджанців. Врахуйте, що пересилка рослин і насіння поштою можлива тільки в межах Російської Федерації.
10
Не ігноруйте такий потужний засіб просування товару, як зовнішня реклама. Надрукуйте хороші кольорові оголошення і розклейте їх поблизу садового ринку або в районах садівничих товариш. Вибирайте крупний шрифт, щоб літні садівники-городники не мали проблем з читанням. Але не забувайте, що в багатьох регіонах Росії існує штраф за розклеювання оголошень у недозволених місцях. Використовуйте для своїх цілей спеціально призначені стенди.