Як розрахувати кількість квадратних метрів. Вимірювання площі комори в Україні.

Щоб не було прорахунків при придбанні будівельних матеріалів і для грамотного і точного складання кошторису, в яку вносяться всі майбутні витрати по планованому ремонту, потрібно знати, як правильно розрахувати розмір приміщення.
Вам знадобиться
  • - блокнот або зошит;
  • - ручка;
  • - електронний далекомір або рулетка.
Інструкція
1
Візьміть довгу рулетку або електронний далекомір. За допомогою обраного пристосування, виміряйте ширину і довжину приміщення. Щоб уникнути помилок і прорахунків, зробіть по два виміру по всій довжині стін, від початку і до кінця. Якщо результати виявляться різними, то розрахуйте середню арифметичну величину, склавши обидва числа і поділивши їх на два. Отриманий результат запишіть у зошит або блокнот.
2
Помножте дані (довжину і ширину) один на одного в тому випадку, якщо приміщення прямокутне, і не має виступів або ніш. Отриманий результат буде шуканої площею приміщення. Є інший варіант обчислення, для цього розбийте кімнату на частини прямокутної форми і складіть їх.
3
Виміряйте площа виступів, комор, сантехнічних установок і колон, відніміть їх розмір з результату, отриманого при вимірюванні площі приміщення. Для цього розрахуйте величину всіх виступаючих частин кімнати і складіть їх. З вирахуваною площі приміщення відніміть результат складання площі виступів.
4
Розділіть особливо важкі ділянки кімнати на трикутники і сектора кола. Для того, що б обчислити площу кола, застосуйте формулу площі круга, а для розрахунку площі трикутника - формулу Герона. При всіх обчисленнях користуйтеся калькулятором, це допоможе виключити помилки і неточності розрахунку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=sx4v99K0u1E
Зверніть увагу
При вимірюванні довжини стін за допомогою електронного далекоміра, дивіться, щоб напрямок далекоміра було строго перпендикулярно до стіни. В іншому випадку результат виміру буде не точний і сильно спотворений.
Корисна порада
У тому випадку, якщо необхідно розрахувати площу кімнати, в якій заплановано вкладання інфрачервоної плівки (призначеної для нагрівання), то вчините так. Порахуйте площа меблів на невеликих ніжках (стелажів, ліжок, диванів, шаф) і відніміть з площі приміщення.