Як побудувати спіраль Архімеда. Як сперти.

Спіраль Архімеда будують, щоб передати траєкторію точки, яка рухається рівномірно-поступально по радіусу обертового рівномірно кола. Траєкторія такої точки може зробити наочніше креслення деяких механізмів або рух об'єктів на схемі.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - кутник;
  • - олівець;
  • - циркуль;
  • - лекало;
  • - ластик;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Позначте на кресленні точку, яка є центром спіралі Архімеда. Позначте центр буквою O.
2
Побудуйте з центру спіралі окружність, радіус якої дорівнює кроку спіралі. Крок спіралі Архімеда дорівнює відстані, яку проходить точка по поверхні круга за один його повний оборот.
3
В нарисної геометрії спіраль Архімеда відноситься до лекальним кривим. Вона будується за допомогою лекал, що з'єднують точки на окружності. Щоб отримати точки побудови, розділіть окружність на кілька рівних частин за допомогою прямих ліній. Наприклад, на 8.
4
Пронумеруйте для зручності прямі лінії, що розділяють окружність по напрямку обертання круга.
5
Розділіть радіус побудованої окружності на ту кількість, на яке розділена окружність за допомогою прямих ліній. За допомогою циркуля або лінійки розділіть останню в нумерації пряму на вийшло значення відмітками. Розділити потрібно тільки відрізок між центром кола O і точкою перетину прямої окружності.
6
Пронумеруйте отримані позначки, починаючи з найближчої до центру кола. Ви можете використовувати цифри або букви в алфавітному порядку.
7
За допомогою циркуля накресліть дугу з центру кола O. Дуга починається від прямої лінії, яка розділена відмітками і проводиться до прямої лінії під номером 1. Позначте точку, в якій дуга з'єднується з прямою 1 цифрою 1. Аналогічно побудуйте наступну дугу від розміченій прямій до прямої під номером 2. Позначте точку з'єднання цифрою 2 і далі відзначте таким способом точки на всіх прямих розділяють окружність.
8
За допомогою лекала з'єднайте центр кола з першою точкою. Потім з'єднайте першу точку з другою і так з'єднайте все відмічені точки. Ви отримаєте перший виток спіралі Архімеда. Намагайтеся з'єднувати точки якомога рівніше. Щоб отримати спіраль Архімеда більш високої точності розділіть окружність на більше число рівних частин і побудуйте відповідне число дуг.