Як пов'язати чуні. дитячі в'язані чуні зв'язати.

Відповідно до словника Даля, чуні - це пенькові постоли, що носяться будинку. Тобто, якщо висловитися сучасною мовою - це домашнє взуття (тапочки) у формі лаптя. Але на відміну від споконвічно російських чуней, які в'язали з пеньки, в'яжіть їх з м'якою і теплою овечої вовни.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі;
  • - прямі спиці № 2 - 2,5;
  • - гачок № 1,5-1,75.
Інструкція
1
Наберіть 43 петлі. Пров'яжіть 5-6 рядів хусткової в'язкої (всі петлі лицьові).
2
Розділіть всі петлі навпіл (вийде по 21 петлі). Позначте петлю посередині, ниткою контрастного кольору або спеціальним маркером. Далі в'яжіть лицьовій гладдю (в лицьових рядах всі петлі лицьовими, а в виворітних - виворітними).
3
В кожному особовому ряду робіть накид до і після петлі посередині. В'яжіть таким чином до необхідної глибини. Для цього періодично приміряйте деталі до своєї ноги.
4
На середніх 11 петлях в'яжіть підошву. Для цього пров'яжіть 5 петель з однієї спиці, середню петлю і 5 петель з другої спиці, причому останню петлю пров'язуйте разом з наступною. В'язання переверніть і пров'яжіть подібним чином ще раз.
5
Продовжуйте в'язання поки не залишаться тільки петлі підошви. Зшийте їх кеттельним швом.
6
Потім приступайте до в'язання задника, прихоплюючи по одній петлі з кожної бічної частини. Верхній зріз чуні обв'яжіть гачком стовпчиками без накиду.
7
Дуже красиво виглядають такі чуні , якщо в'язати їх із яскравою пряжі контрастного кольору. Прикрасьте верхню частину вишивкою або аплікацією.
8
Ще один простий спосіб - зв'язати чуні гачком. Виміряйте обхват щиколотки, додайте до цієї величини 4-5 см. Зробіть ланцюжок з повітряних петель, рівну цій величині і в'яжіть 3-5 см вкруговую стовпчиками без накиду.
9
Далі умовно розділіть в'язання на 2 частини і відзначте середину. В'яжіть, роблячи надбавки з обох сторін від середини. Періодично приміряйте деталь. Дов'язати до мізинця, в'яжіть без надбавок 5-6 рядів. В'язання закінчите нитку обірвіть.
10
Підошву для таких тапочок зробіть з повсті. Візьміть устілку підходящого розміру. Обведіть її по контуру на шматку повсті і виріжте гострим ножем.
11
Прикладіть до підошви верхню частину чуней і пришити вручну швом вперед голку. Шов задекоріруйте тасьмою або шнурком.