Як запустити трифазний двигун.

Трифазний електро двигун не містить щіток, здатних зношуватися і вимагають періодичної заміни. Він менш ефективний, ніж колекторний, але значно ефективніше асинхронного однофазного. Недоліком його є значні габарити.
Інструкція
1
Знайдіть на трифазному електродвигуні шильдик. На ньому вказані два напруги, наприклад: 220/380 В. Харчувати двигун можна будь-яким з цих напруг, важливо лише правильно з'єднати його обмотки: для меншого із зазначених напруг - трикутником, для більшого - зіркою.
2
Відкрийте клемник двигуна. У ній ви знайдете шість контактів, розташованих у три ряди. Щоб з'єднати обмотки трикутником, надіньте на контакти три вертикальних перемички, і до них же приєднався і три підвідних дроти. Якщо ж з'єднати обмотки необхідно зіркою, верхні три клеми з'єднайте між собою перемичкою, якої не підключайте більше ні до чого (у тому числі і до заземлення або нульового проводу), а до решти трьом контактам приєднаєте три підвідних дроти. Перед закриттям кришки, якщо вона металева, переконайтеся, що її ні за яких умов не торкнуться будь струмопровідні частини. Якщо є пристосування для кріплення підвідного кабелю, скористайтеся ним.
3
Корпус двигуна з'єднайте з заземленням, підводять дроти підключіть до фазним висновком підвідного потрійного автомата (ні в якому разі не окремих одинарних автоматів), а нульовий провід не намагайтеся підключати нікуди. Переконайтеся, що запуск двигуна буде безпечний, після чого включіть автомат. Двигун запрацює. Тепер вимкніть автомат, і обороти почнуть зменшуватися. Поступово вони стануть настільки малі, що можна буде розгледіти напрямок обертання вала.
4
Якщо виявилося, що двигун обертається в необхідному напрямку, підключення можна вважати закінченим. Якщо ж ні, при знеструмленому електродвигуні поміняйте на ньому місцями будь-які дві фази. Закрийте кришку клемника, після чого знову перевірте напрямок обертання. Якщо перемикання фаз зроблено правильно, тепер вал буде обертатися в необхідну сторону.
Зверніть увагу
Робота двигуна при зникненні однієї або двох фаз небезпечна.